Paříž: Neobvyklá místa, o kterých v průvodcích nepíšou

31.05.2024

Paříž, město lásky, umění, a historie, je plné tajemství a skrytých zákoutí, které čekají na to až je objevíte. Již jste navštívili  všechny známé památky jako Eiffelovu věž, Montmartre nebo Moulin Rouge, které při návštěvě Paříže nevynechá žádný návštěvník a jsou u všech velmi populární? Chcete prozkoumat další zákoutí této krásné metropole a navštívit místa, o kterých se v průvodcích nepíše, pak je tento článek pro vás! Představíme vám neobvyklá místa v Paříži, která jsou něčím neobvyklá a nebo je vyhledávají místní.

1. Musée de la Contrefaçon (Muzeum Pochybných Prací)
Tato neobvyklá instituce se nachází v 16. obvodu a je věnována sbírce nelegálních kopií a falešných výrobků. Muzeum bylo založeno v roce 1947 a dnes je jedním z nejvýznamnějších muzeí svého druhu na světě. Navštivte jej, abyste se dozvěděli více o historii a technologiích výroby falešných výrobků.

2. Le Jardin des Plantes (Zahrada Rostlin)
Zahrada rostlin se nachází v 5. obvodu a je to nejstarší botanická zahrada v Paříži. Byla založena v roce 1626 a dnes je domovem pro více než 10 000 druhů rostlin. Navštivte ji, abyste se setkali s exotickými rostlinami a zvířaty.

3. La Rue Cremieux (Ulice Cremieux)
La Rue Cremieux se nachází v 12. obvodu a je známá svými barvivými domy. Ulice byla postavena v roce 1867 a dnes je jednou z nejkrásnějších ulic v Paříži. Při návštěvě si můžete užívat nádhernou architekturu a navíc je to skvělé místo pro krásné fotky.

La Rue Cremieux
La Rue Cremieux

4. Le Musée des Égouts de Paris (Muzeum Pařížských Kanalizací)
Tato neobvyklá instituce se nachází v 6. obvodu a je věnována historii a technologiím Pařížských kanalizací. Muzeum bylo založeno v roce 1984 a dnes je jedním z nejpopulárnějších muzeí v Paříži. Během návštěvy se dozvíte vše o historii a fungování kanalizací a to velmi poutavým způsobem.

5. Le Square René Le Gall (Náměstí René Le Gall)
Ještě jedna úžasná zahrada, která se tentokrát nachází v 11. obvodu a je známá svými květinovými sady a fontánami. Náměstí bylo založeno v roce 1932 a dnes je jedním z nejkrásnějších míst v Paříži.

6. Le Musée de la Magie (Muzeum Magie)
Zajímá vás historie magií a kouzel? Tak to je tohle muzeum přesně pro vás. Bylo založeno v roce 1993 a dnes je jedním z nejpopulárnějších muzeí v Paříži.

Lucemburské zahrady
Lucemburské zahrady

7. Le Musée des Arts Forains (Muzeum Cirkusových Uměních)
Muzeum cirkusu najdete ve 12. obvodu a je věnovánaohistorii a technologiím cirkusového umění. Muzeum bylo založeno v roce 1990 a od té doby si získalo na velké popularitě.

8. Lucemburské zahrady

Navštivte Lucemburské zahrady, kde si můžete odpočinout spolu s místními obyvateli. Na ploše 25 hektarů najdete bazén s fontánou, skleníky, oranžérii, kavárnu, dětské hřiště a samozřejmě Lucemburský palác.

Navštivte Paříž s naší cestovní kanceláří!

Vyberte si z našich zájezdů

Přihlaště se k odběru novinek a získejte slevu 500 na svůj první zájezd!