Jaká bude naše cesta?

Během několika dní budeme obdivovat krásy Paříže, která je známá svými impozantními památkami, jako jsou Eiffelova věž, Notre-Dame, Louver a Montmartre. Budeme také ochutnávat proslulou místní kuchyni.
Podívejte se na krátké video z Paříže, ať vidíte, co zažijete během naší 4 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Eiffelova věž je symbolickým vrcholem města. S výškou přes 300 metrů nabízí úchvatný výhled na Paříž. Její kovová konstrukce a elegantní design přitahují miliony návštěvníků z celého světa a ani my nebudeme chybět.

Uděláme si výlet do Versailles, které symbolizuje krásu a nádheru francouzského královského dvora. Jeho rozlehlé zahrady a fontány dodávají návštěvníkům pohled na královský luxus a majestát z doby Ludvíka XIV.

Nesmíme vynechat ani plavbu lodí po Seině, protože budeme mít díky tomu možnost obdivovat ikonické památky, jako je Eiffelova věž a Notre-Dame, z úplně nové perspektivy než předtím.

Formát cestování

Na místě vás bude provázet místní průvodkyně Lenka, která zná Paříž jako své boty. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina do 18 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet v hotelu, který se nachází blízko stanice metra. Hotel bude odpovídat kvalitou evropským 3* hotelům a ubytování bude se snídaní.

Jaké bude počasí?

Září je úplně nejvíc ideální na poznávání Paříže, protože se můžete těšit na příjemné počasí s běžnou denní teplotou okolo 22 °C. Srážek taky v září moc nebývá, takže ani déšť by vás neměl během zájezdu zakočit.

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy v ranních/dopoledních hodinách přímým letem do Paříže, takže vás bude čekat ještě skoro celý den poznávání Paříže. Na letišti v Paříži vás vyzveden průvodkyně Lenka, která s vámi bude celý zbytek pobytu.
Z letiště se vydáte na okružní jízdu městem, což vám hned na začátek pomůže si utvořit obrázek o městě a taky se během cesty dozvíte od průvodkyně spoustu zajímavých informací.

Projedete centrum Paříže, přes Trocadero s nádhernou vyhlídkou na Eiffelovu věž, náměstím Svornosti s luxorským obeliskem, okolo historické Garnierovy Opery a největšího muzea na světě – Louvru, okolo Notre Dame prejedete na levy břeh Seiny do Latinské ctvrti, uvidíte kouzelné Lucemburské zahrady a Lucembourský palác, uvidíte majestátní Pantheon, Mrakodrap Montparnasse, Invalidovnu a zpět k Seině pres nejkrasnéjsi most v Paříži, most Alexandra III. se vrátíte na pravý břeh k Velkému a Malému paláci a na závěr okružní jízdy projedete proslulou třídou Champs Élysées s Vítězným obloukem,

Okružní jízdu zakončíte v hotelu, kde se ubytujete a večer a po krátkém odpočinku se vydáte s průvodkyní k Eiffelově věži, kde budete mít individuálně možnost vyjet až do 3. patra výtahem.

2. den

Po snídani se potkáte s průvodkyní a vydáte se na prohlídku jednoho z největších světových muzeí – Louvre. Průvodkyně vám ukáže to nejhlavnější, co nesmí nikdo vynechat a pak budete mít dostatek volného času procházet si muzeum samostatně.

Následně se můžete těšit na plavbu lodí po Seině (cca 1,15 hod.). Během plavby si budete užívat krásné výhledy z řeky na historické budovy a monumenty na obou březích.

Posledním bodem programu bude návštěva mrakodrapu Montparnasse s nejkrásnějším výhledem na Paříž. Mrakodrap Montparnasse je vysoký 210 metrů a byl postaven v roce 1973. Je to jediná výšková budova v centru města. Z jeho vyhlídkové plošiny na vrcholu můžete obdivovat impozantní výhled památky, jako je Eiffelova věž, Louvre nebo Notre-Dame.

Následně se s průvodkyní vrátíte metrem zpět na hotel a čeká vás volný program.

3. den

Po snídani vás vyzvedne průvodkyně na hotelu a vydáte se vlakem do Versailles. Zde se můžete těšit na prohlídku zámku se slavnou zrcadlovou galerií, kde probíhaly důležité události, včetně podepsání Versailleské mírové smlouvy v roce 1919, která ukončila první světovou válku. Rozlehlé zahrady a parky kolem paláce jsou mistrovským dílem krajinářské architektury. Jsou tu fontány, jezera a mnoho dalších prvků, které z nich dělají jedny z nejimpresivnějších evropských zahrad.

Po návratu do Paříže vás čeká návštěva muzea parfému Fragonard a navečer společná prohlídka pitoreskní čtvrti Montmartru s náměstím malířů Place du Tertre a bazilikou Sacré Coeur s úžasným pohledem na celou Paříž.

Po skončení programu se společně s průvodkyní vrátíte na hotel metrem.

4. den

Tento den budete mít volno jen pro sebe a na to, co jste předtím nestihli.
Odlet zpět do Prahy bude v odpoledních/večerních hodinách, takže budete mít na všechno dostatek času.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 21 990 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Paříž

S příručním zavazadlem do 10 kg.

Ubytování na 3 noci

Dvoulůžkový pokoj se snídaní.

Doprava během zájezdu

Okružní jízda po příletu, transfer na letiště, vlak do Versailles

Vstupenky

Plavba po Seině a Versailles.

Služby průvodce

Doprovod průvodce dle programu.

Pojištění záruky

100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Vstupné do památek, které nejsou uvedeny v ceně.
Louver 23€ , Montparnasse 22€ , Eiffelova věž 22€

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 5000 Kč.

Cestovní pojištění.

Kapesné (cca 150 EUR).

Kdo pro vás cestu naplánoval a připravil?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo Vás bude provádět?

Lenka Kosová

Jsme velice rádi, že jsme poznali opravdu profesionála na svém místě. Lenka průvodcuje už spoustu let a za tu dobu nasbírala hodně zkušeností. Provádí jak soukromě, tak pro cestovní kanceláře. Lenka je také certifikovaným průvodcem pro celou Paříž, takže si můžete být jistí, že informace od ní jsou opravdu ty nejlepší. Jsme přesvědčeni, že budete nadšení z jejího pozitivního a velmi lidského přístupu. A jak umí vyprávět o tradicích a jídle... až se vám budou sbíhat sliny :)

Chcete s námi jet do Paříže?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15- 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 40-65 let. Ale samozřejmě jezdí i mladší i starší. Hlavní je mít chuť cestovat a poznávat. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme nespokojené klienty.

4. Je do Paříže potřeba vízum?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenky se společností AirFrance nebo ČSA a příručním zavazadlem do 10 kg.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V září bude v Paříži okolo 22 stupňů. Pro všechny případy vezměte určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy jsou ve Paříži vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Plus vstupenky, které nejsou v ceně zájezdu.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jeduedosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.