Jaká bude naše cesta?

Při naší cestě budeme poznávat hlavní město Velké Britanie, které je známé hned pro několik svých památek - Tower Bridge, Tower of London nebo největší ruské kolo v Evropě London Eye.

Navštívíme také nedaleký hrad Windsor, což je nádherné královské sídlo a také druhý největší obývaný hrad na světe.

Co zažijeme a ochutnáme?

Budete mít možnost užít si výhled z největšího ruského kola v Evropě- London Eye (Londýnské oko), které je vysoké 135 m a nachází se na břehu řeky Temže.

Prohlédneme si světoznámé muzeum voskových figurín - Museum madame Tussaud, kde si budeme moct udělat fotky s těmi nejznámějšími světovými celebritami.

Užijete si krásný výhled na město při projížďce lodí po řece Temži a nebude chybět ani jízda proslulým červeným doubledeckerem.

Formát cestování

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina maximálně 15 osob. Budeme využívat MHD. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě. Bude vás doprovázet již z Prahy skvělá průvodkyně Iva.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet v krásném hotelu s výbornou snídaní ve čtvrti Ealing, který se nachází v pěší vzdálenosti od stejnojméné zastávky metra. Poblíž hotelu se také nachází obchůdky a restaurace. 

Jaké bude počasí?

Průměrná teplota se pohybuje okolo 23 °C a občas se teploty vyšplhají na 28 °C. Jedná se o nejméně srážkový měsíc z celého roku, takže deště by se vám měli vyhnout a měli byste si tak užít město naplno. 

Program cesty

1. den

Odlet přímým letem z Prahy do Londýna bude v brzkých ranních hodinách. Po příletu vás bude čekat zajištěný transfer na hotel, kde si necháte zavazadla a následně se vydáme na prohlídku Londýna.
Vyrazíme metrem do centra, kde navštívíme oficiální sídlo britského panovníka Buckinghamský palác, ulici Mall, náměstí Picadilly Circus známé pro světelné reklamy, čtvrť SOHO, China town a náměstí kultury Leister Square.

2. den

Po snídani se vydáme vlakem na nedaleký hrad Windsor, což je druhý největší obývaný hrad na světě. Hrad je královskou rezidencí, jejíž součástí je známá kaple sv. Jiří. Tato kaple je nejenom místem posledního odpočinku významných panovníků, jako byli Jindřich VII., Karel I., ale také bývalá královna Alžběta II. Také je zde sídlo tzv. Podvazkového řádu, což je nejstarší evropský rytířský řád a jedno z nejprestižnějších vyznamenání v Anglii.

Po prohlídce Windsoru se vrátíme zpět do Londýna, kde se přesuneme k Tower of London, což je místo, kterému dal základ Vilém Dobyvatel. Jsou zde také uschovány korunovační klenoty. Uvidíme známý Tower Bridge a nebude chybět ani projížďka lodí po řece Temži.
Následně budou mít zájemci možnost si užít jízdu na nejvyšším vyhlídkovém kole v Evropě, kterému se česky říká Londýské oko (London eye). Jeho výška je 135 metrů a výhledy jsou opravdu nezapomenutelné.
Večer vás bude čekat volný program dle vašeho výběru.

3. den

Ráno začneme návštěvou muzea Madame Tussauds, což je nejznámější muzeum voskových figurýn na světě a jedno z turisty nejvyhledávanějších míst v Londýně. Můžete si tu udělat fotku s většinou světových celebrit.
Po prohlídce se přesuneme k sídlu parlamentu Houses of Parliament a následně do Westminsterského opatství, což je místo, kde probíhají korunovace panovníků. Prohlédneme si také, kde sídlí premiér britské vlády, tedy ulici Downing street 10 a dorazíme až na Trafalgarské náměstí se sloupem admirála Nelsona.
Poté si užijeme jízdu pověstným červeným doubledeckerem, kterým se přesuneme k barokní katedrále Sv. Pavla, což je druhá největší katedrála na světě a její historie začíná už v roce 1710. Následně se projdeme po známém mostu Milenium bridge přes řeku Temži, na jehož druhé straně si prohlédneme budovu galerie Tate Modern a také uvidíme Shakespearovo divadlo Globe.

4. den

Poslední den bude volný program dle každého z vás, ale Iva vám každému moc ráda poradí kam se jít podívat a co se dá ještě stihnout vidět před odletem.
Odlet do Prahy je plánován v odpoledních nebo večerních hodinách.

Fotky z posledních cest do Londýna

Cena zájezdu - 25 900 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Londýn
Letecká společnost Ryanair. S dvěma příručními zavazadli do 10 kg.
Rozměr zavazadla 55x40x20 (kufřík) a k tomu malé zavazadlo.

Ubytování na 3 noci
Dvoulůžkový pokoj se snídaní. Hotel 3*.

Transfer z/na letiště
Minibusem pro naší skupinu.

Vstupenku do Windsor Castle
V doprovodu průvodce.

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího průvodce dle programu.

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 6000 Kč.

Cestovní pojištění.

Náklady na MHD (metro) a vlak do Windsoru.

Kapesné (cca 150 GBP).

Vstupné (Museum Madam Tussauds 37 GBP, plavba po Temži 17 GBP, jízda doubledeckerem)

Kdo pro vás cestu naplánoval?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo vás bude provázet?

Iva Poulíčková

Jsme velice rádi, že vás bude provádět právě Iva. Jako průvodkyně pracuje už hodně dlouho a dělá to srdcem stejně jako my.

Iva je aktuálně na mateřské dovolené se dvěma malými princeznami, ale jednou začas si od nich odběhne průvodcovat. Není tedy unavenou průvodkyní, která jezdí každý týden na jinou poznávačku, ale je to člověk, který si tu práci užívá a dává jí všechno, protože cestování miluje a poznávání nových míst jí dělá šťastnou.

Londýn má už opravdu velmi dobře prochozený a dozvíte se od ní spoustu zajímavých informací a taky typů, kam vyrazit. Stejně jako my ráda ochutnávámí místní kuchyni, takže vám poradí kam zajít na něco dobrého a co určitě musíte ochutnat.

Chcete s námi jet do Londýna?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Londýna potřeba vízum?

Ne, vízum není potřeba.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.

3. Následně vám zašleme smlouvu o zájezdu, ve které bude uvedena výše zálohy, kterou bude potřeba uhradit. Uhrazením zálohy souhlasíte se smlouvou. Doplatek zbytku částky za zájezd proběhne dle smlouvy.

4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty.

5. Užít si poznávací zájezd z Jedu do světa!

6. Kde si mohu zakoupit letenku?

Letenka s příručním zavazadlem se společností Ryanair je zahrnuta v ceně zájezdu.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 10 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách a k tomu ještě malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 (batoh nebo taška).

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V srpnu je v Londýně teplo, takže žádné teplé oblečení není potřeba. Snad jen pro jistotu deštník, kdyby přece jen nějaká ta letní přeháňka přišla.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Londýně jsou vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 GBP/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.