Malaga: Rodiště herce Antonia Banderase

13.06.2024

Malaga, město na jihu Španělska nabízí fascinující kombinaci historie, kultury a moderního života. Leží na pobřeží Costa del Sol a je známá svým příjemným středomořským klimatem, nádhernými plážemi a bohatou kulturní scénou. Pojďme se společně podívat na to, co toto krásné město nabízí a proč byste jej měli zařadit na svůj seznam míst k návštěvě.

Historie města

Malaga má bohatou historii, která sahá až do starověku. Město bylo osídleno Řeky a později Římany, kteří zde postavili mnoho významných budov, jako je například římský amfiteátr, který byl objeven až v roce 1951 a dodnes je používán pro kulturní akce. V 8. století bylo město dobyto Arabany, kteří zde zanechali své stopy v architektuře a kultuře. V 15. století bylo město dobyto Španělskem a stalo se významným centrem španělské koloniální říše. Jednou z nejznámějších historických památek je pevnost Alcazaba, maurská citadela postavená v 11. století, která nabízí úchvatný výhled na město a přístav.

Rodiště Antonia Banderase

Dnes je Malaga moderní město s bohatou kulturní scénou. Zajímavostí také je, že se tu narodil Antonio Banderas, jeden z nejznámějších španělských herců, kterého tu můžete klidně při procházce městem potkat, protože své rodné město velmi  často navštěvuje. Pokud chcete strávit delší dobu v Malaze, můžete se ubytovat v hotelu Especial Soho Antonio Banderas, který se nachází v centru města a nabízí komfortní ubytování a blízkost k významným kulturním institucím.

Banderas má krásný střešní byt v centru a kousek od přístavu vybudoval divadlo Teatro del Soho, kde i sám režíruje a hraje. Naposledy to byl třeba muzikál Company. Dále ve městě Banderas vlastní restauraci El Pimpi, kam si můžete zajít na nejlepší víno ve městě a také jsou vyhlášení díky svým tapas. Sám Banderas sem chodil, tak moc rád a často, že se nakonec rozhodl restauraci koupit a od té doby jí provozuje.

Tapas

Malaga je také známé svými tapas, které jsou považovány za součást místní kultury. Tapas jsou malé porce jídla, které se podávají nejčastěji spolu s nápoji. Vznikly v Andalusii, ale jejich popularita se rychle rozšířila po celém Španělsku a dnes jsou tapas symbolem španělské kuchyně. V Malaze jsou tapas velmi oblíbené a každý tapas bar má své vlastní speciality. Nejčastější tapas jsou Jamón Ibérico, což je tradiční španělská sušená šunka nebo Gambas al Pil Pil - krevety smažené na olivovém oleji s česnekem, chilli a paprikou.

Tinto de verano

Když se řekne Španělsko, tak se všem vybaví Sangrie, ale v Malaze mají kromě sangrie ještě svojí místní specialitu, která nejen že je výborná, ale také osvěžujcí v parných letních dnech. "Tinto de Verano" je červené víno s citronovou limonádou nebo sodovkou v poměru 1:1. Podává se obvykle s ledem a často je ozdoben plátkem citronu. Tinto de Verano je méně alkoholické než tradiční víno, což z něj činí lehčí a osvěžující alternativu během léta a proto si ho místní tak oblíbili. Nejlepší místo, kde si vychutnat Tinto de Verano, jsou plážové bary známé jako chiringuitos, kde můžete relaxovat u moře a užívat si výhledy a výborné pití.

Malaga je město, které má co nabídnout každému návštěvníkovi. Ať už vás láká historie, kultura, pláže nebo gastronomie, v Malaze najdete vše, co si můžete přát. Takže neváhejte tohle krásné město navštívit.

Navštivte Malagu s naší cestovní kanceláří!

Vyberte si z našich zájedů

Přihlaště se k odběru novinek a získejte slevu 500 na svůj první zájezd!