Jaká bude naše cesta?

Čeká vás několik dní na pobřeží Costa del Sol nedaleko Malagy, kde budete ubytování v krásném hotelu kousek od moře, takže po výletech si budete užívat koupání v moři a bazén. Výlety vás čekajií do hostorické Malagy, bristké kolonie Gibraltar a nádherného bílého městečka Mijas.
Podívejte se na krátké video z Malagy, ať vidíte na co vše se můžete těšit!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Při výletu na Gibraltar se seznámíme s nejznámějšími obyvateli této skály, kterými jsou makakové. Jedná se o jedinou volně žijící kolonii opic v Evropě a je jich tu opravdu spousta.

Město Malaga je jedním z hlavních letovisek Andalusie a vy si s průvodkyní prohlédnete to nejhezčí z města. Samozřejmě uvidíte také symbol celého Španělska, což je místní býčí aréna.

Poslední den navštívíme také město Mijas, kterému se přezdívá Bílé město a je také pověstné chováním oslíků, takže se tu třeba můžete svést na oslíkovi nebo si koupit domů nějaký suvěnýr typický pro toto město.

Formát cestování

Na místě vás bude provázet místní průvodkyně Míša, který žije v Andalusii už několik let a zná to tu tak úplně perfektně. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky. Část programu budou exkurze a pěší procházky po památkách a dva dny budete pro svůj relax na krásných plážích. Skupina do 15-17 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budete bydlet v letovisku Torremolinos, které je kousek od Malagy a jsou tu nádherné pláže. Hotel bude blízko pláže s bazénem a vším, coje potřeba pro pohodovou dovelenou. V ceně zájezdu budete mít snídani formou bufetu.

Jaké bude počasí?

Španělsko je velmi teplá země, takže v srpnu si tu budete užívat tepla a sluníčka. Proto jsme zvolili ubytování u moře, abyste mohli vždy po exkurzi ještě vyrazit k moři nebo se zchladit v bazénu. Bydlet budete v letovisku u moře, takže bude mnohem příjemněji než kdybyste byli ubytovaní přímo v Malaze.

Program cesty

1. den

Odlet přímým letem z Prahy do Malagy v pozdních odpoledních hodinách. Do Malagy přiletíte již ve večerních hodinách a bude nás čekat cesta do ubytování. Cesta z letiště vám zabere ani ne hodinku a už budete v letovisku Torremolinos, kde budete ubytování. Průvodkyně vám pomůže s ubytováním a poté bude ideální doba vyrazit na nějakou dobrou místní večeři nebo procházku k pláži.

2. den

Po snídani vás čeká výlet na Gibraltar, který je od Malagy vzdálen necelých 150 km a za necelé dvě hodinky jízdy se tak ocitneme už ne ve Španělsku, ale v královské britské kolonii.

Gibraltar je zajímavý nejen jako významné vojenské místo, kde se střetává Atlantik se Středozemním mořem, ale také díky mnoho dalším věcem. Na pouhých šesti a půl kilometrech čtverečních se tu rozkládá naprosto jedinečný svět.

Ze 426 metrů vysoké skály zahlédnete při vhodné viditelnosti, což je v těchto krajích přibližně 320 dní ročně, africký kontinent. Nad městem ční mohutná skála s přírodní rezervací a nádhernými výhledy. Nejznámějšími obyvateli této skály jsou makakové, což je jediná volně žijící kolonie opic v Evropě.

Na Gibraltaru vás bude čekat 2 hodinová projížďka minibusem na vyhlídku Gibraltarské skály, která se tyčí ve výšce více než 400 metrů nad mořem. Zastavíte u majáku, navštívíte jeskyni svatého Michala a vyhlídku Apes s opicemi. Pak si zde můžete dáte typický místní oběd Fish and chips, protože jste přece v Británii.

Cestou zpět na hotel ještě stihneme zastávku v Purto Banos, což je nádherný přístav u Marbally se spoustou obchůdků a kaváren. Zde si můžete dát kávu s krásným výhledem na přístav nebo se projít na vyhlídku, ze které je krásně vidět právě Gibraltar.

3. den

Po snídani se vydáte s průvodkyní poznávat krásy samotné Malagy. Během prohlídky nevynecháte starobylou římskou pevnost Alcazaba, která je právem považována za dominantu celého města. Projdete si krásné nádvoří a zahrady a prohlédnete si také všech třicet věží a dvacet opevněných hradeb.

Prohlédnete si také historické centrum města s krásnou katedrálou La Manguita, které se přezdívá jednoruká katedrála a jejíž stavba trvala více než 2,5 století. Samozřejmě uvidíme také symbol celého Španělska, což je místní býčí aréna.

Budete mít také čas na prozkoumávání výborných restaurací, barů a kaváren v centru města, kde rozhodně nesmíte vynechat ochutnávku místného znamenitého vína.

Odpoledne se již vrátite k vám na hotel a čeká Vás volný program, který doporučujeme využít ke koupání.

4. den

Tento den budete mít volno jen pro sebe. Doporučujeme jít na pláž a užívat si sluníčka a moře.

5. den

Tento den budete mít volno jen pro sebe. Doporučujeme jít na pláž a užívat si sluníčka a moře.

6. den

Poslední den vaší dovolené budete mít ještě volné dopoledne a pak už společně s průvodkyní vyrazíme směrem k letišti, ale cestou nás ještě bude čekat návštěva krásného městěčka s názvem Mijas, kterému se oprávněné přezdívá Bílé město a je také pověstné chováním oslíků, takže se tu třeba můžete svést na oslíkovi nebo si koupit domů nějaký suvěnýr typický pro toto město. Po prohlídce budete mít ještě volný čas na poznávání místních uliček a kaváren.

Následně se již vydáme přímo na letiště, odkud bude ve večerních hodinách odlétat vaše letadlo zpět do Prahy.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 30 990 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Malaga

Let. společnost SmartWings/ČSA. S příručním zavazadlem do 8 kg.

Ubytování na 5 nocí

Dvoulůžkový pokoj se snídaní v Torremolinos.

Doprava během zájezdu

Transfer z/na letiště, výlet do Malagy, výlet na Gibraltar.

Služby průvodce

Doprovod průvodce dle programu.

Výlet na Gibraltar

2 hodinová projížďka minibusem na vyhlídku Gibraltarské skály, vstupné do Jeskyně Sv. Michala.

Manuál dovolené

Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky

100% pojištění záruky proti úpadku CK.

Cestovatelské tričko

V bílé barve s přesnou trasou vaší dovolené.


Cena nezahrnuje:

Vstupné do dalších památek mimo program.

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 7900 Kč.

Cestovní pojištění.

Kapesné (cca 150 EUR).

Kdo pro vás cestu naplánoval a připravil?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo Vás bude provádět?

Míša Bendová

Myslím, že jsem k cestování měla vždy blízko, i když ze začátku to bylo spíše cestování okolo "rodné hroudy", jak se tak říká. Že budu jednou bydlet v cizině, to by mě nikdy nenapadlo. Ale člověk míní, život mění. A zavál mě až do španělské Málagy, kam jsem se dostala při studiích. Přestože jsem nejdříve neměla úmysl zůstat, Andalusii jsem si zamilovala a jsem zde již pěknou řádku let. Od roku 2011 se věnuji práci průvodce, protože je to něco, v čem jsem se našla a věřím, že člověk by měl dělat to, co ho baví a naplňuje. Málaga, Andalusie, Španělsko, to je můj domov, ukáži vám jí téměř lépe jak místní rodáci. Věřím, že právě proto, že cestování je i mou vášní, dokáži vám danou destinaci ukázat jak z pohledu průvodce, tak i z pohledu cestovatele.

Chcete s námi jet do Malagy a na Gibraltar?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15- 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 40-65 let. Ale samozřejmě jezdí i mladší i starší. Hlavní je mít chuť cestovat a poznávat. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojišťovny Slavie.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.

4. Je do Španělska potřeba vízum?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!

6. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka se společností SmartWings nebo ČSA, takže můžete mít 2 příruční zavazadla. Jednu malou osobní tašku a k tomu klasický příruční kufřík na kolečkách do 8 kg.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V srpnu je v Andalusii hlavní sezóna, takže teplo a sluníčko. Stačí tedy letní oblečení, plavky, klobouk nebo kšiltovka a opalovací krém.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy jsou ve Španělsku vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Nicméně, protože Španělsko patří do EU, tak vám budou fungovat česká data a volání stejně jako v ČR. Stejně tak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jeduedosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.