brusel-bruggy-antverpy

Jaká bude naše cesta?

Poznejte tři krásné belgické poklady během jednoho prodlouženého víkendu! Naše cesta vás zavede do historického Bruselu, malebných kanálů v Bruggách a moderního umění v Antverpách.

Co zažijeme a ochutnáme?

Grand Place v Bruselu je jedno z nejkrásnějších náměstí na světě a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete si zde prohlédnout úchvatné historické budovy a užít si atmosféru tohoto náměstí, které je obklopeno kavárnami a restauracemi.

Lodní plavba po kanálech v Bruggách je nezapomenutelný zážitek. Bruggy jsou často nazývány "Benátkami severu" právě díky svým kanálům. Užijte si romantickou plavbu lodí po kanálech a poznejte tak město z jiné perspektivy.

Antverpy jsou známé jako "diamantové město" a jsou domovem těch nejlepších diamantových burz na světě. Navštivte diamantovou čtvrť a zjistěte více o těžbě a zpracování diamantů.

Formát cestování

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina maximálně 15 osob. Budeme využívat MHD. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě. Bude vás doprovázet již z Prahy skvělá průvodkyně Iva.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet v 3* hotelu s výbornou snídaní. Hotel se nachází blízko centra nebo stanice metra, takže to bude ideální umístění pro vaše poznávání města.

Jaké bude počasí?

Květen je ideálním měsícem na návštěvu Belgie. Počítejte s průměrnou teplotou kolem 19°C a nejteplejší dny mohou přinést teploty až 27°C.

Program cesty

1. den

První den v Belgii začíná příletem do Bruselu, hlavního města této země bohaté na kulturu a historii. Po přistání na Bruselském letišti se vydáme na hotel, kde se ubytujeme a pak vyrazíme poznávat město.

Vaše první zastávka bude před budovou Evropského parlamentu, což je symbol evropské integrace a demokracie. Zde se budete moci ponořit do složitých politických rozhodnutí, která formují osud kontinentu.

Odtud se přesunete k jednomu z nejkrásnějších náměstí na světě, Grande Place. Toto náměstí je doslova pohádkou, zdobené cechovními domy, jejichž architektura je vzorem vlámské gotiky. Každý detail vám bude připomínat bohatou historii a mistrovskou řemeslnou práci, které tato místa ozdobily.

Poté se vydáme na návštěvu katedrály Sv. Michala a Guduly, která je skvostným příkladem gotické architektury. Její klenby a vitráže vás pohltí do historického ducha a umění belgických stavitelů a umělců.

Nesmí chybět taky soška "čurajícího chlapečka," známou jako Manneken Pis. Tato malá postava je symbolem Bruselu a její příběh je plný legend a anekdot. Nedaleko ní najdete také "čurající holčičku," Jeanneke Pis, která dokresluje tento kuriózní obraz bruselských ulic.

2. den

Druhý den se můžete těšit na výlet vlakem do městečka Bruggy, kde vás uvítá romantické město, které připomíná pohádkovou krajinu. Procházka kolem náměstí Markt s věží Belfried vás vrátí v čase, zatímco lodní plavba po kanálech vám umožní objevit krásu Brugg z jiné perspektivy. Ať už jste fanoušky čokolády nebo hranolek, budete mít možnost prozkoumat tyto gastronomické poklady v muzeích, která se jim věnují.

3. den

Dnes se můžete těšit na výlet do dalšího krásného města, a to Antverp. Toto město je známé svým uměleckým dědictvím, diamantovým průmyslem a pohádkovou katedrálou. Na cestu se vydáme ranním vlakem, což je velmi pohodlná cesta, která vám umožní sledovat malebnou belgickou krajinu, jak se vám odvíjí před očima. Po příjezdu do Antverp se ocitnete před jednou z nejvýznačnějších sakrálních staveb v Belgii - Katedrálou Nanebevzetí Panny Marie. Tato gotická katedrála, známá také jako Katedrála sv. Michaela a sv. Guduly, vás ohromí svou architekturou a uměleckými poklady, které ukrývá uvnitř. Pak si prohlédneme diamantovou čtvrť Antverp, což je nejen důležité centrum diamantového průmyslu, ale také místo, kde můžete obdivovat vzácné drahokamy a dozvědět se více o jejich těžbě a zpracování.

Následně se vrátíte zpět do Bruselu, kde vás čeká zcela odlišný zážitek. Navštívíte futuristický Atomium, což je symbol technologického pokroku a modernity. Atomium bylo postaveno pro světovou výstavu Expo 58 a zahrnuje sérii obrovských molekulárních struktur železa.

A pokud budete chtít, tak můžete také navštívit Mini Europe, kde můžete prozkoumat nejznámější evropské památky v malém měřítku. Toto interaktivní muzeum vám umožní procestovat celý kontinent během několika hodin a obdivovat repliky slavných budov, mostů a památek.

4. den

Poslední den budete mít čas na vlastní volno, abyste si mohli ještě projít město sami a případně dokoupit nějaké suvenýry. Odlet bude v odpoledních hodinách.

Fotky pro inspiraci

Cena zájezdu - 23 990 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Belgie
Letecká společnost Brusel Airlines.
S dvěma příručními zavazadli. Rozměr zavazadla 55x40x20 (kufřík) a k tomu malé zavazadlo.

Ubytování na 3 noci
Dvoulůžkový pokoj se snídaní. Hotel 3*.

Transfer z/na letiště
Minibusem pro naší skupinu nebo MHD.

Vlaková doprava
V rámci výletu do/z Bruggy a do/z Antverp.

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího průvodce dle programu.

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4000 Kč.

Cestovní pojištění.

Náklady na MHD (metro)

Kapesné (cca 150 EUR).

Vstupné do památek.

Kdo pro vás cestu naplánoval?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo vás bude provázet?

Iva Poulíčková

Jsme velice rádi, že vás bude provádět právě Iva. Jako průvodkyně pracuje už hodně dlouho a dělá to srdcem stejně jako my.

Iva je aktuálně na mateřské dovolené se dvěma malými princeznami, ale jednou začas si od nich odběhne průvodcovat. Není tedy unavenou průvodkyní, která jezdí každý týden na jinou poznávačku, ale je to člověk, který si tu práci užívá a dává jí všechno, protože cestování miluje a poznávání nových míst jí dělá šťastnou.

Londýn má už opravdu velmi dobře prochozený a dozvíte se od ní spoustu zajímavých informací a taky typů, kam vyrazit. Stejně jako my ráda ochutnávámí místní kuchyni, takže vám poradí kam zajít na něco dobrého a co určitě musíte ochutnat.

Chcete s námi jet do Belgie?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 40-65 let. Ale samozřejmě jezdí i mladší i starší. Hlavní je mít chuť cestovat a poznávat. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Belgie potřeba vízum?

Ne, vízum není potřeba.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!

6. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

7. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 10 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách a k tomu ještě malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 (batoh nebo taška).

8. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

Počítejte s průměrnou teplotou kolem 19°C. Nejteplejší dny mohou přinést teploty až 27°C.

9. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Belgii jsou vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 100-150 EUR/osoba.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a stejně tak díky tomu, že je Belgie v Evropské unii, tak vám budou platit tarify u vašeho operátora jako v ČR. Budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.