Jaká bude naše cesta?

Během několika dní budeme obdivovat krásy Barcelony. Prohlédneme si světově známý kostel Sagrada Familia, park Guell, místní tržnici Boquería, navštívíme klášter Montserat a určitě také ochutnáme místní tapas.
Podívejte se na krátké video z Barcelony, ať vidíte, co zažijete během naší 4 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Ve skalním klášteru Montserrat budeme obdivovat nádherné výhledy z výšky 800 m, ale také samotný beneditský klášter, který se nachází na skalním masivu v národním parku.

Navštívíme Chrám Sagrada Familia, jehož stavba začala už v roce 1882, ale je stále nedostavěný. Jeho ukončení se plánuje na sté výročí úmrtí slavného stavitele, Antonia Gaudího.

Budeme si užívat představení nádherné Magické fontány s názvem "La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona", která byla postavena v roce 1929 při příležitosti výstavy EXPO.

Formát cestování

Na místě vás bude provázet místní průvodce Richard, který zná Barcelonu jako své boty. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina do 15-17 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet v hotelu, který se nachází pouhých 700 m od moře a metrem se jede do centra 3 zastávky. Hned u hotelu je také lokální čtvrť a ulice Rambla de Poblenou plná místních restaurací a kafeterií, takže si tu můžete večer dát něco dobrého nebo také nakoupit v některým z mnoha marketů.

Jaké bude počasí?

Španělsko je velmi teplá země, takže i v říjnu se můžete těšit na příjemné počasí. Teplota v říjnu bývá přes den kolem 20 stupňů, takže pro poznávání města velice příjemná. Srážek bývá v Barceloně velmi málo, takže ani déšť by vás neměl během zájezdu zakočit.

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy v ranních/dopoledních hodinách přímým letem do Barcelony. Let potrvá 2,5 hodinky, takže už okolo 13 hodiny budeme v krásném Španělsku. Po příletu se přesuneme zajištěným minibusem na hotel a bude nás čekat ubytování se na hotelu a krátká pauza na relax a odpočinek.

Následně se setkáme s Richardem, který nás provede starým městem. Během čtyř hodin poznáte ta nejrozmanitější zákoutí starého města jako GOTICKOU ČTVRŤ s katedrálou, ulici LA RAMBLA a okolí, náměstíčka, ŽIDOVSKOU ČTVRŤ, velmi originální čtvrť EL BORN a krásný park CIUTADELLA. Vezmeme Vás do skrytých dvorků, zabloudíme si ve spleti úzkých uliček, povíme si, jak se vlastně ve starém městě a místních domech žije v 21.stol.

Nebudou chybět ani MÍSTNÍ TRŽNICE LA BOQUERÍA a SANTA CATARINA, kde se dozvíte více o španělské kuchyni a typických španělských produktech. Během procházky se zastavíme na kávičku nebo si ochutnáte po cestě nějaké skvělé tapas či jednohubky pinchos v některé z našich oblíbených restaurací a dostanete tipy na příjemné restaurace a bary.

2. den

Po snídani se vydáte s Richardem lanovkou přes přístav na Monjuïc, kde jsou krásné vyhledy na celé město a také na přístav. Poté budete pokračovat do pověstvého parku GÜELL, který si projdeme a řekneme si k němu mnoho zajímavého. Následovat bude pauza na oběd a také si prohlédnete exteriéry Casa Batlló a nádherný dům CASA MILÁ/LA PEDRERA, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Následovat bude prohlídka asi nejhlavnějšího symbolu Barcelony a to SAGRADA FAMÍLIA. Projdete si jeho přenádherné interiéry a také si vyjedeme do jedné z věží, ze které se otevírají nádherné výhledy na Barcelonu.

Po skončení společné prohlídky budete mít čas si zajít na něco dobrého nebo si jen sednou na kávičku a kochat se místní atmosférou. Večer doporučujeme zakončit u nádherné Magické fontány s názvem "La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona", která byla postavena v roce 1929 při příležitosti výstavy EXPO. Budeme tu mít možnost vidět nádhernou světelnou a vodní show za doprovodu hudby.

3. den

Tento den se můžete těšit na výlet na Montserrat, který je vzdálen od Barcelony cca hodinu a půl cesty. Toto místo je známé nejen kvůli nádherným výhledům z výšky 800 m, ale také je tu krásný beneditský klášter, který se nachází na skalním masivu v národním parku. V rámci ceny zájezdu máte v ceně zahrnuto vše, co potřebujete k dokonalému poznání tohoto jedinečného místa.
Pojedeme vlakem a pak zubačkou, která je skvělým a nezapomenutelným zážitkem. Na místě si prohlédnete klášter, užijeme si výhledy a pokud budete mít zájem, tak je možnost se projít na nedalekou vyhlídky. Můžete se jít také podívat na pověstnou černou madonu (Moreneta) a pak se také vyvést lanovkou až na nejvyšší vrchol, který se nachází ve výšce 1000 m.n.m. V ceně máte také zahrnutý moc dobrý oběd formout švédských stolů. 

Po návratu vás bude čekat volný program, abyste si užili město podle svých představ, případně dokoupili dárečky nebo si můžete jít sednout na pláž a užívat si šumění moře.

4. den

Tento den budete mít volno jen pro sebe. Doporučujeme jít na pláž a užívat si sluníčka a moře. Další možností je vyrazit do centra a projet se lodí kolem přístavu. Určitě se najdou i zájemci o návštěvu slavného fotbalového stadionu FC Barcelona, která rozhodně stojí za to!
Richard vám poradí jak se všude dostat a také jak případně koupit vstupenky.

Odlet zpět do Prahy bude v odpoledních hodinách, takže budete mít na všechno dostatek času.
Návrat do Prahy bude okolo osmé hodiny večer.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 25 900 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Barcelona

Let. společnost Vueling/Eurowings. S příručním zavazadlem do 10 kg.

Ubytování na 3 noci

Dvoulůžkový pokoj se snídaní.

Doprava během zájezdu

Transfer z/na letiště.

Služby průvodce

Doprovod průvodce dle programu.

Vstupenky

Park Guell, Sagrada Família (vnitřní prostory a výtah na výhled).

Výlet na Montserrat

(Vlak, zubačka, lanovka do 1.000m, vstup do baziliky s Morenetou,  oběd)

Pojištění záruky

100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Vstupné do dalších památek mimo program.

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 3500 Kč.

Cestovní pojištění.

Kapesné (cca 150 EUR).

Kdo pro vás cestu naplánoval a připravil?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo Vás bude provádět?

Richard Hladík

Jsme velice rádi, že jsme poznali opravdu profesionála na svém místě. Richard průvodcuje už spoustu let a vystřídal několik destinací, ale v roce 2015 se rozhodl, že se trvale usadí v Barceloně, kterou si zamiloval. Od té doby provádí převážně soukromé klienty, kteří rádi cestují individuálně, ale přejí si poznat Barcelonu s průvodcem. Richard je také certifikovaným průvodcem pro oblast Katalánska, takže si můžete být jistí, že informace od něj jsou opravdu ty nejlepší. Jsme přesvědčeni, že budete nadšení z jeho pozitivního a velmi lidského přístupu. A jak umí vyprávět o tradicích a jídle... až se vám budou sbíhat sliny :)

Chcete s námi jet do Barcelony?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15- 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 40-65 let. Ale samozřejmě jezdí i mladší i starší. Hlavní je mít chuť cestovat a poznávat. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme nespokojené klienty.

4. Je do Španělska potřeba vízum?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.

3. Buď sami nebo s naší pomocí si zakoupíte letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platba za zbytek zájezdu proběhne cca měsíc před cestou.

4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty.

5. Užít si poznávací zájezd z Jedu do světa!

6. S jakou leteckou společností poletíme? 

Do Barcelony poletíme buď leteckou společnost Vueling nebo Eurowings.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s dvěma příručními zavazadli. Můžete tak mít jednu osobní tašku nebo batoh a k tomu příruční kufřík na kolečkách.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V říjnu je v Barceloně okolo 20 stupňů, takže ideálně kraťasy a trička plus určitě nezapomeňte na plavky. Moře bude příjemně teplé.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy jsou ve Španělsku vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a také vám budou fungovat data zcela stejně jako v ČR. Budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jeduedosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.