Jaká bude naše cesta?

Budeme objevovat krásy Istanbulu, kde se snoubí bohatá historie a pulzující moderní život, navštívíte památky jako je Hagia Sophia a Modrá mešita. Pak budeme pokračovat do tajemné Kappadokie, kde vás okouzlí jedinečné skalní útvary a zažijte let balonem nad nádhernou krajinou. Závěrem si užijte slunečné pláže Antalye, kde si můžete odpočinout a načerpat nové síly. Tento zájezd vám nabízí kombinaci kulturních zážitků, přírodních krás a zaslouženého odpočinku.
Podívejte se na krátké video z Turecka, ať vidíte, co zažijete během naší 6 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Navštívíme ty největší a nejznámější mešity v Istanbulu, jako jsou Hagia Sofia, nebo Sultán Ahmed. Dále navštívíme slavné podzemní cisterny, které se po několika letech rekonstrukcí opět otevřely pro veřejnost.

Let balónem nad surrealistickou krajinu plnou skalních útvarů a údolí v Kappadokii je zážitek na celý život. Budeme tu také prozkoumávat starobylá podzemní města a kláštery vytesané do přímo do skal.

V Antalyi si prohlédneme staré město Kaleiçi, kde vás uchvátí úzké uličky plné historických domů, půvabných náměstí a starobylých památek, jako je Hadrianova brána. Nebude chybět ani relax na pláži.

Formát cestování

Už z Prahy vás doprovodí průvodkyně Iva, která s vámi bude po celou dobu zájezdu. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina do 17 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet dvě noci v Istanbulu, jednu noc v Göreme, což je nejblíže Kappadokii a poslední dvě noci budeme v hotelu v Antályi. Všechny hotely jsou minimálně 3*. Ubytování je se snídaní a hotely jsou vždy vybírány, aby byly co nejblíže centru nebo MHD. Přesné názvy hotelů budou upřesněny přihlášeným klientům.

Jaké bude počasí?

Květen je pro návštěvu Turecka ideálním. měsícem. Očekáváme teploty okolo 20 stupňů a slunečno.  Takže pro poznávání města úplně ideální. Nemusíte mít ještě strach z velkých veder jako v hlavní sezóně.

Program cesty

1. Den: Přílet do Istanbulu a první kroky v historii

Odlet do Istanbulu z Prahy přímým letem bude v ranních/dopoledních hodinách. Po příletu se pojedeme ubytovat a pak se vydáme poznávat toto fascinující město. Návštívíme legendární stanici Orient Expressu, kde se dozvíme o tajemstvích a příbězích tohoto slavného vlaku a také si užijeme plavbu lodí po Bosporu. Večer vyrazíme na něco dobrého z místní tradiční kuchyně.

2. Den: Poklady Istanbulu

Celý den budeme objevovat skvosty Istanbulu. Naše první zastávka bude v Hagia Sophia, jedné z největších architektonických divů světa. Poté se přesuneme na Egyptský bazar, kde si můžete užít nákupy exotických koření a suvenýrů. Odpoledne strávíme v zahradách paláce Topkapi, kde se ponoříme do historie osmanských sultánů. Návštíme také cisterny Yerebatan, kde se nám naskytne pohled na fascinující podzemní svět starověkého Istanbulu. Den zakončíme opět výbornou tradiční večeří.

3. Den: Z Istanbulu do srdce Kappadokie

Ráno se vydáme na letiště a přeletíme do Kayseri. Odtud nás čeká transfer do Kappadokie, jedné z nejmalebnějších oblastí Turecka. Navštívíme Muzeum pod otevřeným nebem v Göreme, kde nás ohromí unikátní skalní útvary a starobylé fresky. Projdeme se Růžovým údolím a Zamilovaným údolím, kde nás čekají dechberoucí scenérie. Den zakončíme projížďkou k Údolí Pasabag, kde uvidíme ikonické komíny víl. Ubytování v Kappadokii.

4. Den: Východ slunce nad Kappadokií a cesta do Antalye

Zájemci budou mít možnost proletět se balónem nad Kappadokií při východu slunce (za příplatek). Tento nezapomenutelný zážitek vám poskytne panoramatické výhledy na magickou krajinu a rozhodně dopoučujeme nevynechat tuto jedinečnou možnost.
Poté se vydáme minibusem do Antalye, se zastávkou v Holubím údolí, kde se pokocháme úchvatnými skalními útvary. Naše cesta povede přes město Konya, kde navštívíme Mevlánovo muzeum, které je zasvěceno slavnému súfijskému mystikovi Rúmímu. Večer dorazíme do Antalye a ubytujeme se.

5. Den: Relax v Antalyi

Den začneme prohlídkou starého města Antalye, kde se projdeme úzkými uličkami plnými historie a navštívíme památky jako Hadriánovu bránu nebo starobylý přístav.
Odpoledne bude patřit odpočinku na pláži, kde si můžete užít koupání v azurově modrém Středozemním moři. Večer volný program, kde můžete prozkoumat místní restaurace a užít si atmosféru tohoto přímořského města.

6. Den: Návrat domů

Po snídani se připravíme na odlet domů.
Přesuneme na letiště v Antályi, odkud poletíme přímým letem zpět do Prahy.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 37 900 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha - Istanbul
Letecká společnost Turkish airlines. S příručním zavazadlem do 8 kg.

Letenka Istanbul - Kayseri
Letecká společnost Turkish airlines. S příručním zavazadlem do 8 kg a odbaveným zavazadlem do 23 kg.

Letenka Antálye - Praha
Letecká společnost Smartwings. S příručním zavazadlem do 8 kg.

Ubytování na 5 nocí v 3* hotelu
Dvoulůžkový pokoj se snídaní. 2x Istanbul, 1x Goreme, 2x Antálya

Doprava během zájezdu
Veškeré přesuny v rámci programu - minibus pro naší skupinu.

Služby průvodce
Doprovod průvodce dle programu.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.

Cestovatelské tričko
Tričko s přesnou trasou vaší dovolené na památku.


Cena nezahrnuje:

Vstupné do památek
Galatská věž 150 Kč, Yerebatan 400 Kč, Hagia Sophia 590 Kč

Let balónem v Kappadokii
(Cena za osobu cca 150 EUR)

Výdaje na MHD a další stravování
(V ceně zájezdu jsou pouze snídaně)

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4500 Kč.

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Kapesné (cca 150 EUR).

Chcete s námi jet do Turecka?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Kdo pro vás cestu naplánoval?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo vás bude provázet?

Iva Poulíčková

Jsme velice rádi, že vás bude provádět právě Iva. Jako průvodkyně pracuje už hodně dlouho a dělá to srdcem stejně jako my.

Iva je aktuálně na mateřské dovolené se dvěma malými princeznami, ale jednou začas si od nich odběhne průvodcovat. Není tedy unavenou průvodkyní, která jezdí každý týden na jinou poznávačku, ale je to člověk, který si tu práci užívá a dává jí všechno, protože cestování miluje a poznávání nových míst jí dělá šťastnou.

Turecko zná opravdu velmi dobře, protože tu nějakou dobu žila a pracovala, proto se od ní dozvíte spoustu zajímavých informací a taky rad, kam vyrazit. Stejně jako my ráda ochutnávámí místní kuchyni, takže vám poradí kam zajít na něco dobrého a co určitě musíte ochutnat.


Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Turecka potřeba vízum?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:


1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!

6. S jakou leteckou společností poletíme?

Letenka s příručním zavazadlem se společností Turkish airlines je zahrnuta v ceně zájezdu.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 8 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 a k tomu malé osobní zavazadlo (batoh nebo kabelka).

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V květnu bude okolo 20 stupňů. Takže doporučujeme si vzít nějakou lehčí bundu pro případ deště, ale jinak není nic extra třeba. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku. V Kappadokii může být trochu chladněji, takže vezměte i nějaké teplejší oblečení, hlavně na večer.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Turecku jsou podobné jako u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba. Pokud plánujete let balónem v Kappadokii, tak ještě cca 150 EUR navíc.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.