Jaká bude naše cesta?

V Lisabonu se můžete těšit na procházky úzkými uličkami historických čtvrtí, ve kterých se snoubí tradiční a moderní architektura. Navíc si užijeme dokonalé gastronomické zážitky plné čerstvých mořských plodů a výborného portugalského vína.

Co zažijeme a ochutnáme?

Zažijeme jízdu pověstnou žlutou tramvají č. 28, což je poslední historická linka. Díky tomu projede i v úzkých uličkách staré čtvrti Alfama, kde se nové tramvaje rozhodně nevytočí.

Rozhodně musíte ochutnat tradiční portugalskou sladkost - křehký krémový zákusek Pastéis de Nata. Nejlepší společně ochutnáme v slavné pekárně "Pastéis de Belém."

Budeme si užívat výhledy z Mostu 25. dubna, který je podobný ikonickému Golden Gate Bridge v San Franciscu. Nabízí se odsud nádehrné výhledy na řeku Tejo a celé město.

Formát cestování

Na místě vás budeme provázet my s Ondrou (nebo jen jeden z nás). Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a taky hodně dobrého portugalského vína. Během zájezdu se budeme pohybovat převážně pěšky nebo MHD.
Skupinka bude maximálně do 15 osob a žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kteří jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet v krásném 4* hotelu v centru Lisabonu s výbornou snídaní. Hotel se nachází v historické čtvrti Alfama jen 6 minut chůze od známého hradu São Jorge a katedrály Sé a Národního Pantheonu. Nabízí Wi-Fi zdarma ve všech prostorách. Zajímavostí je, že tento hotel sídlí v bývalém klášteře, takže má opravdu krásné prostrory. Hotel také stojí hned u trasy slavné tramvaje č. 28 a v docházkové vzdálenosti od různých restaurací, barů a klubů s hudbou fado.

Jaké bude počasí?

Duben je ideálním měsícem na cestu do Lisabonu, protože ještě nezačala hlavní sezóna, ale počasí už je příjemné. Těšit se můžete na teplotou přes den 20 °C. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat dokonce až na 28 °C.

Program cesty

1. den

Do Lisabonu poletíme z Prahy přímým letem dopoledních hodinách. Budeme tak mít tento den ještě dost času na poznávání tohoto krásného hlavního města Portugalska. Po příletu se pojedeme ubytovat a následně se vydáme na procházku po historickém centru včetně Praça do Comércio, což je impozantní náměstí s nádhernými budovami a výhledem na řeku Tejo. Budeme prozkoumávat úzké uličky a večer si společně zajdeme na výbornou večeři, při které ochutnáme portugalskou kuchyni, která je plná čerstvých ryb a mořských plodů.

2. den

Ráno se vydáme na návštěvu kláštera Sv. Jeronýma, mistrovského díla gotické architektury okořeněného manuelskými detaily, které s pýchou figurují na seznamu UNESCO. Budeme obdivovat zručnost a krásu tohoto kláštera, jenž nás přenesou do doby minulých staletí. Návštěvníci se zde také mohou podívat na sarkofág mořeplavce a objevitele Vaska Da Gamy. Poté následuje malebná procházka mířící do čtvrti Belém. Zde vás čeká neodolatelný zážitek – ochutnávka tradiční portugalské pochoutky, pastéis de nata - smažené košíčky plněné vanilkovým pudinkem – tu dělají již od roku 1837. A podle místních v sobě skrývá všechny chutě Lisabonu. 

Odpoledne se vypravíme vstříc historii na návštěvu hradu São Jorge. Středověká atmosféra tohoto hradu nás vezme mezi své kamenné zdi. Z věží hradu se také nabízejí nádherné výhledy na město.

Pro zájemce bude také možnost plavby lodí podél pobřeží Lisabonu. Večer samozřejmě zakončíme v některé z místních restaurací se skleničkou dobrého portugalského vína.

3. den

Po snídani se vydáme zpět v čase a svezeme se historickou tramvají č. 28, která nás proveze úzkými uličkami historické čtvrti. Projedeme kolem hlavních památek, které se nám ukážkou zase z jiného úhlu.

Následně se vydáme buď na vyhlídku Elevador de Santa Justa, ke kterému vede známý výtah z dílny Raoula Mesniera du Ponsard, žáka Gustava Eiffela. Výtah překonává 32 výškových metrů a za 2 eura vás vyveze na krásnou vyhlídku. Další možností bude procházka po moderní čtvrti Parque Eduardo VII. nebo na vyhlídku Miradouro da Senhora do Monte, kde se můžeme rozloučit s městem nádhernými výhledy na Lisabon.

Večer opět tradičně zakončíme společnou večeří v rámci, které také vyhlásíme vítěze naší tradiční degustačn soutěže. Vítězům předáme diplomy a malé dárečky.

4. den

Brzy ráno se už budeme muset přesunout na letiště, protože náš let zpět do Prahy bude odlétat už kolem šesté hodiny ráno. Do Prahy se vrátíme v dopoledních hodinách a tím zakončíme náš společný program.

Fotky pro inspiraci

Cena zájezdu - 19 900 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Lisabon
Letecká společnost EasyJet. S dvěma příručními zavazadli do 10 kg.
Rozměr zavazadla 55x40x20 (kufřík) a k tomu malé zavazadlo.

Ubytování na 3 noci
Dvoulůžkový pokoj se snídaní. Hotel 4* v centru.

Transfer z/na letiště
Minibusem pro naší skupinu nebo MHD.

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího průvodce dle programu.

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 3900 Kč.

Cestovní pojištění.

Kapesné (cca 150 EUR).

Vstupné do památek

Kdo pro vás cestu naplánoval a kdo vás bude provázet?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Lisabonu?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Portugalska potřeba vízum?

Ne, vízum není potřeba.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.

3. Následně vám zašleme smlouvu o zájezdu, ve které bude uvedena výše zálohy, kterou bude potřeba uhradit. Uhrazením zálohy souhlasíte se smlouvou. Doplatek zbytku částky za zájezd proběhne dle smlouvy.

4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty.

5. Užít si poznávací zájezd z Jedu do světa!

6. Kde si mohu zakoupit letenku?

Letenka s příručním zavazadlem se společností EasyJet je zahrnuta v ceně zájezdu.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 10 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách a k tomu ještě malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 (batoh nebo taška).

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V dubnu bude okolo 20 stupňů. Takže doporučujeme si vzít spíše oblečení do tepla a třeba lehčí bundu proti větru a raději mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Portugalsku jsou vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.