Jaká bude naše cesta?

Těšit se můžete na prohlídku historického centra Lisabonu s malebnými uličkami. Součástí zájezdu je také výlet do kouzelné Sintry, kde navštívíte romantické zámky a zahrady, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Co zažijeme a ochutnáme?

Zažijeme jízdu pověstnou žlutou tramvají, což je poslední historická linka. Díky tomu projede i v úzkých uličkách staré čtvrti Alfama, kde se nové tramvaje rozhodně nevytočí.

Vydáme se na "konec světa" k mysu Cabo da Roca, což je "místo, kde končí země a začíná oceán", jak jej nazval portugalský básník Luís de Camões ve svém eposu Lusovci.

Ve městě Sintra ochutnáme typickou místní sladkost Queijada - sladký koláček s tvarohovou náplní. Tradice Queijada sahá až do starověkého Portugalska.

Formát cestování

Na místě vás budeme provázet průvodkyně Katka, která v Portugalsku už dlouho žije a budete tak mít ty nejlepší informace. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a taky hodně dobrého portugalského vína.
Během zájezdu se budeme pohybovat převážně pěšky nebo MHD.
Skupinka bude maximálně do 15 osob a žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kteří jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet v krásném 3* hotelu v centru Lisabonu s výbornou snídaní.
Hotel se nachází v historické čtvrti Alfama. Nabízí Wi-Fi zdarma ve všech prostorách.

Jaké bude počasí?

Listopad je ideálním měsícem na cestu do Lisabonu, protože u nás již začíná zima, ale v Lisabonu jsou teploty ještě stále okolo 20 stupňů. Průměrná teplota je okolo 19 stupňů a v nejteplejší dny se může vyšplhat až k 25 stupňům. Takže úplně ideální na poznávání města, kdy se nemusíte obávat přílišného vedra ani zimy.

Program cesty

1. den - Přílet, Park Národů, Most Vasco de Gama

Po příletu do hlavního města Lisabon setkání s českou průvodkyní Katkou na letišti. Naše poznávání hlavní portugalské metropole může začít. Hned z letiště se vydáme do nejmodernější lisabonské čtvrti PARK NÁRODŮ, kde se v roce 1998 konalo EXPO. Obdivovat budeme úžasnou stavbu nádraží Oriente, mrakodrapy připomínající přídě lodi, věž Vasco de Gama s vyhlídkou 360˚ (vstupné individuální 10€), nábřeží u řeky Tejo či jeden z nejdelších mostů Evropy – most Vasco de Gama. Po procházce v této čtvrti přejezd na hotel, ubytování a pro ty, co budou mít zájem se s průvodkyní můžou vydat na tradiční portugalskou večeři.

2. denHistorická čtvrť Belém, socha Krista a pobřeží Costa da Caparica

Po snídani odjezd do historické čtvrti BELÉM, která je věnovaná slavným portugalským zaoceánským plavbám. Belém si projdeme pěšky – od nejfotografovanější památky Lisabonu – BELÉMSKÉ VĚŽE, k PAMÁTNÍKŮ OBJEVITELŮ až v úžasnému KOSTELU A KLÁŠTERU JERONYMITŮ, kde odpočívá nejslavnější portugalský mořeplavec – Vasco de Gama. V této čtvrti také nesmí chybět návštěva cukrárny PASTEIS DE BELÉM, kde se peče originální tradiční smetanový koláček PASTEL DE BELÉM.

Po posilnění v cukrárně přejedeme MOST 25 DE ABRIL a dostaneme se na druhou stranu břehu řeky Tejo až k SOŠE CRISTO REI (socha Krista), odkud budeme obdivovat jednu z nejkrásnějších vyhlídek na Lisabon. V poslední části dne přejedeme autobusem na nedaleké pobřeží COSTA CAPARICA, kde bude zasloužený relax na pláži na pobřeží Costa da Caparica.

3. den - Historické centrum Lisabonu (Restauradores, Rossio, Baixa, Alfama)

Po snídani se vydáme do HISTORICKÉHO CENTRA LISABONU, které si opět prošlápneme celé pěšky. Lisabon byl vystavěn na sedmi pahorcích a tak naše cesty budou dnešní den nahoru a dolů. To nám ale ulehčí některá lisabonská doprava, jako například ZUBATKA GLORIA nebo ŽLUTÁ HISTORICKÁ TRAMVAJ. Začneme na NÁMĚSTÍ RESTAURADORES, budeme pokračovat až na ROSSIO a také část BAIXA, kde uvidíme VÝTAH SANTA JUSTA. VÍTĚZNÝM OBLOUKEM vejdeme až na KOMERČNÍ NÁMĚSTÍ, kde dříve stával palác Manuela I.

Pro zájemce bude možnost výborného obědu v tradiční portugalské restauraci přímo v historickém centrum. Naše cesty budou dál pokračovat do nejstarší lisabonské čtvrti ALFAMA kde uvidíme honosnou KATEDRÁLU SÉ, vyhlídku SANTA LUZIA (s kachličkami azulejos) a nezapomenutelnou vyhlídku PORTAS DO SOL.

4. den - Sintra (centrum města, Quinta da Regaleira) a nejzápadnější cíp Evropy – Cabo da Roca

Po snídani se z Lisabonu vydáme do pohoří SERRA DA SINTRA, kde si portugalští králové stavěli svoje letní sídla. Zastavíme přímo v centru a půjdeme si prohlédnou tajemné zahrady QUINTA DA REGAELIRA (vstupné individuální 12€) .

V centru městečka se posilníme tradičním zákuskem QUEIJADA a následně se přesuneme až na samotný konec světa – CABO DA ROCA "místo, kde končí země a začíná oceán" (jak jej nazval portugalský básník Luis Camoes ve svém eposu Lusovci).  

5. den - Volný program, odlet

Dopoledne budete mít volno sami pro sebe a jeho délka bude závislá na času odjezdu na letiště a letovém řádu. Následně se společně vydáme na letiště odkud budeme odlétat přímým letem do Prahy.

Do Prahy se vrátíme v odpoledních/večerních hodinách a tím zakončíme náš společný program.

Fotky z minulých zájezdů

Cena zájezdu - 23 900 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Lisabon
Letecká společnost AirPortugal.
S příručním zavazadlem do 10 kg.
Rozměr zavazadla 55x40x20 a k tomu malé osobní zavazadlo.

Ubytování na 4 noci
Dvoulůžkový pokoj se snídaní. Hotel 3* v centru.

Transfer z/na letiště
Minibusem pro naší skupinu nebo MHD.

Výlet do města Sintra
Doprava z Lisabonu minibusem nebo vlakem.

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího průvodce dle programu.

Koláček Pastel de Nata
Ochutnáte typickou portugalskou delikatesu.

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4500 Kč.

Cestovní pojištění.

Výdaje na MHD - včetně historických tramvají (cca 15 EUR).

Kapesné (cca 150 EUR).

Vstupné do památek
(
Věž Vasco de Gama s vyhlídkou 10€, QUINTA DA REGAELIRA 12€)

Kdo pro vás cestu naplánoval?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo vás bude provázet?

Katka Klugová

Katka žije v Portugalsku už od roku 2011 a my jsme velice rádi, že Vás bude provázet právě ona.

Do Portugalska poprvé přišla krátce po absolvování magisterského studia Baťovy univerzity, obor Marketingové komunikace. Kdo by to ale řekl, že z ní nebude žádný markeťák, ale průvodkyně!

Katku baví práce v terénu, objevování nových míst, předávání zkušeností a informací, které v Portugalsku dennodenně čerpá…a především miluje práci s lidmi. Ráda předává svoje nadšení a energii dál a představuje tuto krásnou zemi – Portugalsko, jak nejlépe dovede.

Chcete s námi jet do Lisabonu a Sintry?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15- 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 40-65 let. Ale samozřejmě jezdí i mladší i starší. Hlavní je mít chuť cestovat a poznávat. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojišˇtovny Slavie.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.

4. Je do Portugalska potřeba vízum?

Ne, vízum není potřeba.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!

6. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička a společně si připijeme na vaší dovolenou. V Lisabonu Vás pak už na letišti vyzvedne Katka, která na vás bude čekat hned po přistání letadla a bude s vámi zase až do odletu zpět do Prahy.

7. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 10 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách a k tomu ještě malé osobní příruční zavazadlo o rozměrech 40x30x15 (batůžek nebo taška).

8. Jsem sám, ale nechci připlácet za jednolůžkový pokoj. Jde to?

Ano, při našich zájezdech nabízíme možnost doubytování s dalším účastníkem zájezdu. To znamená, že pokud v přihlášce zašrktnete, že máte zájem o společný dvoulůžkový pokoj, tak vás spojíme a vy tak ušetříte náklady za jednolůžkový pokoj. Možnost společného ubytování se vždy nabízí pouze stejného pohlaví, tedy pro dámy nebo pro pány zvlášť.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V listopadu bude okolo 15 - 20 stupňů. Takže doporučujeme si vzít spíše oblečení lehčí bundu proti větru a raději mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Portugalsku jsou vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích. Stejně tak vzhledem k tomu, že se jedná o zemi EU, tak vám bude platit stejný tarif na volání a internet jako v ČR.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.