Zažijte magii Harryho Pottera: Vězeň z Azkabanu slaví 20 let!

03.05.2024

Milovníci Harryho Pottera těšte se! Třetí díl knihy Vězeň z Azkabanu slaví dvacáté výročí a proto byste neměli vynechat návštěvu studií Harryho Pottera v Londýně! Jak všichni víme návštěva studií je opravdová událost, není sice nejlevnější, ale stane se zážitkem na celý život, pro všechny opravdové fanoušky mladého čaroděje z Bradavic.

Studia využívají i sezónních efektů během zimního času, Halloweenu, oslavám sv. Patrika a letošním rokem bude výstava oživena o expozici s názvem Návrat do Azkabanu. Tato unikátní část výstavy bude trvat pouze do 4. září. A co Vás čeká? Po vyzvednutí pasu, který je nedílnou součástí prohlídky, budete hledat krysu Prašivku (domácí mazlíček Rona Wesleyho, z které se vyklubal hanebný Peter Pettigrew) Nově vzniknou kulisy věnované učebně Věštění, možná uvidíte v šálku znamení Smrtonoše? A co si takhle prohlédnout Rytířský autobus zblízka a v akci? Kdo by nechtěl zažít houpání lustrů, pohybující se postele nebo přibližování ulic Londýna? Bude k vidění také originální postel z Děravého kotle, která se používala při natáčení a v neposlední řadě se mohou fanoušci dozvědět o mechanismech, které přivedly knihu Obludné obludárium k životu!

Toto je jen však zlomek toho co můžete ve studiích zažít. Běžně můžete prozkoumat zákulisí Velké síně, Zapovězeného lesa, Příčné ulice, Gringottovy banky nebo zažijete atmosféru Nebelvírské koleje či ředitelny profesora Brumbála. Uvidíte množství originálních kostýmů a rekvizit využívaných v rámci natáčení. Budete moct si vyzkoušet na vlastní kůži jak si přivolat koště, sednout si do Bradavického expresu, projít se s vozíkem na nádraží 9¾, vytáhnout mandragoru a další. A co nesmíte zapomenout při své návštěvě studií? Určitě ochutnat máslový ležák, Bertíkovy fazolky nebo čokoládovou žabku. Lákadel je tedy spousta a pokud i to Vám není dost, tak v neposlední řadě nesmíte vynechat obchod se suvenýry. Co takhle si dovézt domů hůlku Vaši nejoblíbenější postavy, koště, některé kouzelné zvířátko či šálu koleje, které fandíte, abyste byli cool při famfrpálovém utkání.

Filmová studia v Leavesdenu sloužila pro ságu Harryho Pottera víc než deset let. Během natáčení, byly i nadále vydávány jednotlivé knihy, proto produkční štáb schraňoval spoustu rekvizit a kostýmů pro případ, kdyby bylo potřeba je použít znova. Knihy, obrazy, noviny, koberce a mnoho dalších artefaktů vzniklo pouze pro film. Než aby se vše vyhodilo, usoudil štáb, že pootevře pokličku tajemství natáčení i samotným fanouškům. Kulisy byly znova sestaveny a od 31. března 2012 se otevřely brány Studia Harryho Pottera.

Příběh chlapce, který přežil útok nejmocnějšího kouzelníka světa čar a kouzel obletěl svět a chytil za srdce miliony fanoušků. Knihy J.K.Rowlingové byly přeloženy do více než 80 jazyků a prodalo se přes 500 miliónů výtisků po celém světě. Série příběhů o mladém čarodějovi byla nejenom úspěšně adaptována do filmové série, ale také videoher a divadelních her. První publikace vyšla v Anglii roku 1997 a od té doby se stalo dílo o Harry Potterovi fenoménem, který trvá doposud.

Zažít toto čarovné dobrodružství stojí určitě za to! Tak neváhejte a pojeďte s námi.

Článek pro Vás napsala průvodkyně Iva Poulíčková, kterou potkáte převážně na našich zájezdech do Anglie a Belgie.

Zažijte magii Londýna a navštivte Warner Bross Studio, kde ožívají kouzla Harryho Pottera!

Vyberte si z našich zájezdů!

Přihlaště se k odběru novinek a získejte slevu 500 na svůj první zájezd!