Jaká bude naše cesta?

Budeme obdivovat krásy hlavního města Dánska, které vás nadchne svou architekturou a atmosférou. Prohlédneme si pověstnou sochu Malé mořské víly a také navštívíme neobyčejnou část města Chtistiania, která se považuje za svobodný stát ve městě. Zažijeme také jízdu po jednom z nejdelších mostů na světě, který vede z Kodaně do švédského města Malmö.

Co zažijeme a ochutnáme?

Kdo by neznal pohádku jednoho z nejslavnějších dánských rodáků Hanse Christiana Andersena. Socha Malé mořské víly je pro Kodanň něco jako Socha svobody pro New York. Kdo jí pry neviděl, jako by v Kodani ani nebyl.

Navštívíme svobodné město Christiania, které si v Kodani žije po svém již více než padesát let. Ve městě platí vlastní zákony a od roku 1971 má Christiania plnou nezávislost.

Projedeme se přes Öresundský most, což je díky své délce 16 kilometrů jeden z nejdelších mostů. Most spojuje Dánsko a Švédsko a funguje již více než dvacet let.

Formát cestování

Na místě vás budeme provázet my s Ondrou (nebo jen jeden z nás). Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a taky hodně dobrého portugalského vína. Během zájezdu se budeme pohybovat převážně pěšky nebo MHD.
Skupinka bude maximálně do 15-17 osob a žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kteří jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu v centru města Malmö. Hotel je kousek od zastávky autobusu i vlaku do Kodaně i na letiště. Ubytování bude se snídaní. Možnost ubytování bude na dvoulůžkových, jednolůžkových nebo třílůžkových pokojích.

Jaké bude počasí?

Srpen je ideální na návštěvu Kodaně. Teplota v létě je po ránu a večer kolem 17° a přes den přibližně 19°. Když svítí slunce, tak je pocitová teplota vyšší. Takže kdo nemá rád klasická vedra ve městech, tak je tu na správné adrese a cestu si parádně užije.

Program cesty

1. den - Přílet a večerní procházka

Do Kodaně poletíme přímým letem z Prahy v odpoledních hodinách. Protože let zabere pouze 1,5 hodiny, tak do Dánska dorazíme v podvečer a vydáme se metrem, které vede přímo z letiště do centra města Malmö.
Ubytujeme se na hotelu v Malmö a po krátké pauze vyrazíme na procházku v okolí hotelu a také na společnou večeři.

2. den - Kodaň

Dnes nás čeká celý den na prozkoumávávní hlavního města Dánska. Ráno vyrazíme vlakem z Malmö do Kodaně.Cesta trvá jen necelých 30 minut. Projdeme si celé centrum Kodaně a nevynecháme nic z hlavních symbolů Kodaně. Uvidíme sochu Malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena a také pevnost Kastellet, který pochází ze 17. století. Nenecháme si ujít ani královskou gardu, kterou najdeme před zámkem Amalienborg Slot. Prohlédneme si také nábřeží Nyhavn s jeho typickámi barevnými domky.
Nádherné výhledy na město si budeme užívat od Kruhové věže a nebude chybět ani návštěva hlavní nákupní ulice.
Čeká nás také plavba lodí, při které si budeme užívat nádherné výhledy na celé centrum města.
Prohlídku zakončíme návštěvou "nezávislého státu Christiania", který tu je už více než padesát let a místní atmosféra je opravdu neopakovatelná.

3. den - Malmö

Tento den si projdeme pro změnu Švédsko a to konkrétně jedno z největších švédských měst Malmö. Kodaň a Malmö jsou spojeny Öresundským mostem, který je dlouhý neuvěřitelných 16 kilometrů. My se po tomto mostě vydáme poznávat krásy sousedního státu. Prohlédneme si historické centrum města, kterému vévodí krásná radnice z 16. století. Ve městě je také nádherné náměstí Lilla Torg, které je poseté barevnými domky.
Navštívíme také místní pevnost s názvem Malmöhus, kolem které se rozprostírá vodní příkop a také nádherné zahrady.
Prohlídku zakončíme procházkou po pobřeží, kde si budeme moci užívat výhledy na Öresundský most.
Až budeme mít pocit, že jsme město poznali dostatečně, tak se společně opět vydáme zpět do Kodaně.

4. den - Volný program a odlet

Odlet zpět do Prahy nás čeká až odpoledne, takže budeme mít čas se v klidu nasnídat a zabalit před odletem domů. Případně si ráno ještě úžít atmosféru městečka a trochu se projít. Přílet do Prahy je plánován ve večerních hodinách.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 17 000 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Kodaň
S dvěma příručními zavazadli do 10 kg.
Rozměr zavazadla 55x40x20 (kufřík) a k tomu malé zavazadlo.

Ubytování na 3 noci
Dvoulůžkový pokoj se snídaní. Hotel 4* v centru Malmo.

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího průvodce dle programu.

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 2000 Kč.

Dopravu MHD (z/na letiště, z/do Kodaně) - cca 1000

Cestovní pojištění.

Kapesné (cca 150 EUR).

Vstupné do památek

Kdo pro vás cestu naplánoval a kdo vás bude provázet?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Kodaně?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15- 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 40-65 let. Ale samozřejmě jezdí i mladší i starší. Hlavní je mít chuť cestovat a poznávat. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojišťovny Slavie.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme nespokojené klienty.

4. Je do Dánska nebo Švédska potřeba vízum?

Ne, vízum není potřeba.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 10 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách a k tomu ještě malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 (batoh nebo taška).

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V dubnu bude okolo 20 stupňů. Takže doporučujeme si vzít spíše oblečení do tepla a třeba lehčí bundu proti větru a raději mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Dánsku i Švédsku jsou vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.