Jaká bude naše cesta?

Budeme obdivovat krásy skalního města Petra a prohlédneme si také nejkrásnější poušť na světě Wadi Rum, kde strávíme noc v beduínském stanu. Následně si užijeme koupání a odpočinek u Mrtvého moře.
Podívejte se na krátké video o Jordánsku - a tohle všechno uvidíte a zažijete během naší 5 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Stejně jako kdysi král Herodes I. Veliký zažijete relaxaci v přírodních horkých pramenech Ma'in. Přímo u pramenů se i ubytujeme a budeme si užívat přírody a léčivých účinků těchto pramenů. 

Unikneme všem stresům doma a zažijeme noc v přírodní rezervaci Adžlúnu uprostřed krásné jordánské přírody. V klidném prostředí lesa si můžete vychutnat noční zvuky přírody a pozorovat hvězdy na obloze.

Užijeme si ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu přímo u břehu Mrtvého moře, kde si budeme dva dny užívat jeho blahodárné účinky. Už jste se někdy koupali, aniž byste nemuseli plavat a prostě se jen tak vznášeli?

Formát cestování

Na místě vás budeme provázet my s Ondrou nebo jen jeden z nás v doprovodu místního průvodce, abyste Jordánsko poznali opravdu perfektně a dozvěděli se mnoho nového. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky. Během zájezdu nás čekají přejezdy mezi místy soukromým minibusem. Skupina do 15 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet ve 4 hotelech na různých místech. Všechny hotely budou odpovídat 4*. První ubytování bude v hlavním městě Ammán. Další noc strávíme v ekodomečkách v přírodní rezervaci Adžlún. Třetí noc budeme v krásném malém resortu u horkých pramenů a poslední noc si užijeme v hotelu přímo na pobřeží Mrtvého moře. Ubytování budeme mít vždy s polopenzí.

Jaké bude počasí?

Únor je ideálním měsícem na cestu do Jordánska, protože ještě nezačala hlavní sezóna, ale počasí už je příjemné. U Mrtvého moře může být kolem 25 stupňů a samo moře má ideální teplotu na koupání. V Ammánu a Petře bude příjemných 15 stupňů, ale samozřejmě je potřeba počítat s možností přeháněk.

Program zájezdu

1. Den: Ammán - Prohlídka hlavního města

V ranních hodinách nás bude čekat odlet z Prahy do Ammánu. Po příletu do Ammánu nás bude čekat místní průvodce a společně se vydáme na prohlídku této bohaté historické metropole. Navštívíme Citadelu s úchvatným výhledem, Umajjádský palác a antický římský amfiteátr, symbolizující bohaté kulturní dědictví Jordánska. Po prohlídce si můžete užít procházku po malebných východních uličkách, ochutnat místní speciality a nakoupit suvenýry. Ubytování v hotelu v Ammánu a večeře.

2. Den: Džeráš a Adžlún - Poklady starověkého a středověkého Jordánska

Po snídani se vydáme do Džeráše, jednoho z nejlépe dochovaných římských měst na světě, kde prozkoumáme mnoho památek, včetně triumfálních oblouků a antických amfiteátrů. Poté pokračujeme do Adžlúnu, kde se seznámíme s výjimečným arabsko-muslimským hradem. Naše cesta dále pokračuje do ekodomečků v přírodní rezervaci Adžlúnu, kde strávíme noc a dáme si výbornou večeři.

3. Den: Umm Kajis a Horké prameny Ma'in - Historie a příroda v jednom

Po snídani navštívíme Umm Kajis, místo s nádherným panoramatickým výhledem na Galilejské moře, horu Hermon a řeku Jordán. Prozkoumáme antické ulice, ruiny amfiteátrů a pozůstatky byzantské architektury. Poté zamíříme k horkým pramenům Ma'in, kde se budeme koupat v termálních vodách s historickým významem. Nachází se zde celkem 63 pramenů různých teplot, ale podobného chemického složení, obsahujících chemické prvky a sloučeniny jako sodík, vápník, chlorid, radon, sirovodík a oxid uhličitý.​Horké prameny se nachází neuvěřitelných 264 metrů pod hladinou moře! Ubytování v nádherném malém resortu se soukromým bazénem naplněným vodou z horkých pramenů. Hned za hotelem je velký vodopád, který je vidět z bazénu, restaurace a některých pokojů.

4. Den: Mrtvé moře - Relaxace a zdraví

Po snídani si ještě užijeme relaxaci u horkých pramenů Ma'in a poté se přesuneme k Mrtvému moři, kde se ponoříme do jedinečného prostředí nejnižšího místa na Zemi. Využijeme léčivé účinky bahenních procedur a minerálů obsažených v mořské vodě. Ubytování v krásném čtyřhvězdičkovém hotelu u Mrtvého moře, relaxace, bahenní procedury a večeře.

5. Den: Mrtvé moře - Rozloučení s Jordánskem

Kdo bude chtít, tak se ještě ráno může vykoupat v Mrtvém moři nebo se jen projít. Po snídani se vydáme na transfer na letiště, kde se rozloučíme a budeme vzpomínat na nezapomenutelné zážitky z naší cesty po Jordánsku. Přílet zpět do Prahy v odpoledních/večerních hodinách.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 29 900 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Amman
Letecká společnost Ryanair. S dvěma příručními zavazadli do 10 kg.
Rozměr zavazadla 55x40x20 (kufřík) a k tomu malé zavazadlo.

Ubytování na 4 noci s polopenzí
Dvoulůžkový pokoj - Ammán, Adžlún, Ma'in Resort, Mrtvé moře

Doprava během zájezdu
Soukromý minibus dle programu zájezdu.

Vstupné dle programu
Džeraš, Umm Kajis, Prameny Ma'in, Adžlún

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího a místního průvodce dle programu.

Víza do Jordánska

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4000 Kč.

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Kapesné (cca 150 EUR).

Kdo pro vás cestu naplánoval a kdo vás bude provázet?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Jordánska?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 40-65 let. Ale samozřejmě jezdí i mladší i starší. Hlavní je mít chuť cestovat a poznávat. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Jordánska potřeba vízum?

Ano, vízum je potřeba, ale budete ho mít už zajištěné od nás v ceně zájezdu.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!


7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 10 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách a k tomu ještě malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 (batoh nebo taška).

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V únoru bude u moře okolo 20 stupňů, ale ve vnitrozemí bude o něco chladněji cca 15 stupňů. Takže doporučujeme si vzít lehčí bundu proti větru a raději mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Většinu vstupů máte již v ceně. Snídaně a večeře budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 100 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.