Jaká bude naše cesta?

Budeme obdivovat krásy skalního města Petra a prohlédneme si také nejkrásnější poušť na světě Wadi Rum, kde strávíme noc v beduínském stanu. Následně si užijeme koupání a odpočinek u Mrtvého moře.
Podívejte se na krátké video o Jordánsku - a tohle všechno uvidíte a zažijete během naší 5 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Stejně jako švýcarský cestovatel Burckhardt, který v roce 1821 objevil skalní město Petra, tak i my budeme poznávat tajemnou, ba přímo magickou atmosféru novodobého divu světa.

Na poušti Wadi Rum se projedeme v jeepech a navštívíme původní obyvatele kruté pouště - beduíny. Čeká nás i noc přímo na poušti ve stylovém kempu ve stylu beduínského tábora

Užijeme si ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu přímo u břehu Mrtvého moře, kde si budeme dva dny užívat jeho blahodárné účinky. Už jste se někdy koupali, aniž byste nemuseli plavat a prostě se jen tak vznášeli?

Formát cestování

Na místě vás budeme provázet my s Ondrou nebo jen jeden z nás v doprovodu místního průvodce, abyste Jordánsko poznali opravdu perfektně a dozvěděli se mnoho nového. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky. Během zájezdu nás čekají přejezdy mezi místy soukromým minibusem. Skupina do 15 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet ve 3 hotelech na různých místech. První ubytování bude poblíž skalního města Petra v novém 3* hotelu s výbornou snídaní. Další noc strávíme na poušti Wadi Rum v pohodlných a komfortních chatkách s vlastním sociálním zařízením a sprchou. V rámci ubytování budeme mít v poušti také výbornou večeři. Poslední dvě noci nás čeká ubytování ve 4* hotelu u Mrtvého moře přímo u pláže.
Ubytování budeme mít vždy s polopenzí.

Jaké bude počasí?

Listopad je ideálním měsícem na cestu do Jordánska, protože ještě nezačala hlavní sezóna, ale počasí už je příjemné. U Mrtvého moře může být kolem 25 stupňů a samo moře má ideální teplotu na koupání. V Ammánu a Petře bude příjemných 15 stupňů, ale samozřejmě je potřeba počítat s možností přeháněk.

Program cesty

1. den - Ammán

Do Ammanu, což je hlavní město Jordánska poletíme z Prahy přímým letem v dopoledních hodinách. Budeme tak mít tento den čas na krátké poznávání tohoto krásného města.
V pozdních večerních hodinách budeme pokračovat do legendárního města Petra cca 3 hod po pouštní dálnici, až dojdeme k Mojžíšovu prameni, kde podle příběhu udeřil holí do skály a vytryskla zde voda.
V Petře se také ubytujeme a bude tu naše první noc v Jordánsku.

2. den - Skalní město Petra

Dnes nás čeká celý den na prozkoumávávní jednoho z nových sedmi divů světa, tedy růžového skalního města Petra, které je také na seznamu UNESCO. Poté vstoupíme do úzké soutěsky dlouhé 3 kilometry, která nás dovede až ke slavné Pokladnici. Nad Petrou dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžíšova bratra. Samotná cestička až do Petry je dlouhá téměř 2 kilometry, místy je široká jen pár metrů a hluboká až do 80 metrů. Celkovou neuvěřitelnou atmosféru dotváří poměrně rušný život. Na každém kroku vás míjejí oslíci a kočáry, které odvezou za poplatek i unavené turisty.
Přes legendární kaňon se dostaneme před červenou pokladnici Khazneh, známou z filmu Indiana Jones. Celá pokladnice je vytesaná do skály tak důmyslně, že je prakticky nepoškozená erozí nebo jinými povětrnostními vlivy. Kultura antického kmene Nabatejců se nám zde ukáže v celé kráse. Město mrtvých, kolonády, divadlo a do toho hra světla na červeném pískovci se postarají o nádherné fotky.
Po prohlídce se vydáme směrem do našeho dalšího ubytování (cca 1,5 hod.) na nejjižnější bod naší cesty do údolí Wadi Rum s nádhernou pouštní scenérií. Nocleh budeme mít zajištěný ve stylovém kempu ve stylu beduínského tábora (s veškerým komfortem -postel, koupelna), kde je možnost pozorování hvězd v místě s minimálním světelným smogem.

3. den - Poušť Wadi Rum

Celý dnešní den budeme věnovat nádherné pouštní oblasti hraničící se Saúdskou Arábií, která se stala místem natáčení mnoha filmů jako Červená Planeta, Prometheus, Transformers, remake Dune či novější díly ze série Star Wars.. Zde i poobědváme s výhledem na okolní poušť a pokud si do toho započítáme i vůni jídla a kávy, pak to bude nezapomenutelný zážitek. Povozíme se na jeepech 4x4 po poušti a navštívíme původní obyvatele kruté pouště - beduíny. Kromě dobrodružné cesty džípem bude čas na vožení se na velbloudu a ještě mnoho dalšího.
K večeru se vydáme na nejníže položené místo naší planety k Mrtvému moři. Zde se také ubytujeme v krásném čtyř hvězdičkovém hotelu přímo u Mrtvého moře.

4. den - Relax u Mrtvého moře

Volný den určený k odpočinku a koupání v tomto unikátním moři, známém svou extrémní slaností. Mrtvé moře je jedinečný fenomén, který Vám připraví nezapomenutelný zážitek. Má rozlohu 1050 km2 a je nejníže položenou vodní plochou na zeměkouli. Voda v mrtvém moři obsahuje 10x více solí než obyčejná mořská voda. Na pobřeží jsou nánosy bahna, které mají stejně jako voda významné léčebné účinky na lidský organismus. Na nervový systém působí kombinace vody, vzduchu a bahna s velkým množstvím jódu a bromu, dále síra a hořčík pomáhají léčit kožní choroby a draslík působí na artritidu a revma.

5. den - Hora Nebo a Madaba

Po snídani se vydáme se všemi věcmi směrem k letišti, ale cestou si ještě uděláme zastávkuu hory NEBO. Z tohoto 840 m vysokého vrcholu prý Mojžíš viděl zaslíbenou zemi, na kterou by sám nikdy neměl vkročit.
Dále už budeme pokračovat přímo na letiště odkud nám v odpoledních hodinách bude odlétat přímý spoj zpět do Prahy. Návrat do České republiky je plánovám ve večerních hodinách.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 26 900 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Amman
Letecká společnost Ryanair. S dvěma příručními zavazadli do 10 kg.
Rozměr zavazadla 55x40x20 (kufřík) a k tomu malé zavazadlo.

Ubytování na 4 noci
Dvoulůžkový pokoj s polopenzí - 1x Petra, 1x poušť, 2x Mrtvé moře

Doprava během zájezdu
Soukromý minibus dle programu zájezdu.

Vstupné dle programu
Petra, Wadi Rum, Amman citadela, Amman amfiteátr, Hora Nebo

Jeepy v poušti
3 hodinová projížďka pouští na jeepech.

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího a místního průvodce dle programu.

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4000 Kč.

Cestovní pojištění.

Kapesné (cca 150 EUR).

Kdo pro vás cestu naplánoval a kdo vás bude provázet?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Jordánska?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 40-65 let. Ale samozřejmě jezdí i mladší i starší. Hlavní je mít chuť cestovat a poznávat. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Jordánska potřeba vízum?

Ano, vízum je potřeba, ale budete ho mít už zajištěné od nás.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!


7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 10 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách a k tomu ještě malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 (batoh nebo taška).

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V listopadu bude okolo 20 stupňů. Takže doporučujeme si vzít lehčí bundu proti větru a raději mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Jordánsku jsou podobné jako u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.