Jaká bude naše cesta?

Budeme 8 dní na katamaránu. Z toho 6 dní budeme plout po moři a během této plavby si prohlédneme některá krásná přístavní města a ostrovy v okolí. Užijeme si koupání, odpočinek, východy a západy slunce na moři a samozřejmě dobré jídlo a pití.
Podívejte se na krátké video o plavbě v Chorvatsku - a tohle všechno uvidíte a zažijete během naší 8 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Během plavby zastavíme v několika nádherných přímořských městech, která budeme mít možnost si projít, dát si případně nějaké občerstvení na nábřeží a plout zase dál.

Navštívíme mnoho malých ostrůvků s krásnými městy a zátokami. Zajedeme tentokrát i do národního parku Kornati.

Užijeme si relax, koupání, sluníčko, opalování, paddleboard a mnoho dalšího přímo na moři. Výborné snídaně s proseccem. Večeře se skleničkou vína a dobrým jídlem.

Formát cestování

8 dní a 7 nocí budete na moři na katamaránu s kapitánem Ondrou. Budeme 6 dní plout na zajímavá místa, kde vždy zastavíme a bude čas si je prohlédnout. Během celé plavby si budeme užívat koupání v moři, sluníčka a samozřejmě dobrého jídla a pití. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny..

Program cesty

1. den - (sobota 5.10.2024)

První den nás čeká cesta do přístavu (kousek pod Pulou), kde na nás v přístavu bude čekat katamarán. Z ČR mužeme jet společně, nebo zvlášť- to záleží na domluvě. Do přístavu přijedeme v odpoledních hodinách, kde se nalodíme na jachtu a řekneme si nějaké základy k tomu, jak se chovat na jachtě a řekneme si bližší plán k celé plavbě na základě počasí.

2.-7. den (neděle-pátek)

Tyto dny budeme plout po širém moři, ale zároveň i zastavíme na zajímavých místech, ostrovech, ve městech nebo v krásných zátokách. Po celou dobu plavby budeme ubytováni na plachetnici, kde je k dispozici sprcha, toaleta a kuchyňka s lednicí. Jídlo je možné si dělat společně na plachetnici, nebo zastavit vždy v nekterém městě v restauraci. Vše je o domluvě posádky. V pátek odpoledne se vrátíme již zpět do přístavu. Kdo bude chtít, může již v pátek odpoledne odjet směr ČR.

Po ránu a večer, než se vypluje a když se dopluje, tak se můžete věnovat čemukoliv, co máte rádi. Můžete si jít zaběhat nebo udělat procházku podél moře, či centrem starých měst, můžete se koupat, udělat si kafe, nebo dát víno a dívat se na západ slunce..

8. den (sobota 12.10.2023)

Katamarán je pronajatý do soboty 12.10.2023. Je zde tedy možné přespat do soboty a vyrazit domů až tento den. Po cestě zpět je možné se případně někde zastavit.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 19 900 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování na katamaránu 7 nocí

Dvoulůžková kajuta na katamaránu

Poplatky na místě

V ceně jsou zahrnuty všechny místní poplatky za kotvení, přístavy, vzdušné, atd,..

Služby kapitána

Doprovod průvodce a kapitána v jedné osobě po celou dobu plavby

Pojištění záruky

100% pojištění záruky proti úpadku CK

Cestovatelské tričko


Cena nezahrnuje:

Zpáteční cesta autem ČR- Chorvatsko cca 2000 Kč.

Parkování auta v přístavu -cca 500-800 Kč/os

Vstupné do památek (pokud nějaké budou po cestě)

Cestovní pojištění

Kapesné (1000- 3000 Kč)

Stravování formou plné penze  2000 Kč

(osvědčila se forma plné penze, kdy je zajištěno jídlo a nealko pítí po celý den)

Kdo pro vás cestu naplánoval a připravil?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet na Katamarán?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 8-10 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Chorvatska potřeba vízum nebo pas?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum ani pas.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.

3. Zaplatíte zálohu, nebo celý zájezd a tím si zarezervujete své místo na lodi. Platba za zbytek zájezdu proběhne cca měsíc před cestou.

4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty.

5. Užít si poznávací zájezd z Jedu do světa!

6. Jak to bude s dopravou?

Doprava do přístavu bude auty z ČR. Podle možností spojíme všechny účastníky tak, aby to všem vyhovovalo, co nejlépe.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se potkáme v sobotu v přístavu okolo 17h. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. 

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

Nejlepší je taška, která když je prázdná, tak je skladná.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V říjnu je ještě v Chorvatsku teplo. Na večer a při plavbě může být chladněji, takže doporučujeme i nějakou lehčí bundu proti větru a mikinu. 

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy jsou v Chorvatsku podobné jako u nás. Snídaně, obědy i večeře budou zajištěny na lodi. Takže pak útrata navíc bude za restaurace navíc, za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 1000- 2000 Kč/osoba. Na místo si vezměte eura, nebo kartu.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na lodi bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jeduedosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.