Jaká bude naše cesta?

Naše kroky povedou do Jeruzaléma, ke klenotům víry. Budeme kráčet místní historií a nebude chybět ani pověstný Betlém a tajemství Galilejského jezera. A celé naše putování zakončíme odpočinkem u Mrtvého moře.

Co zažijeme a ochutnáme?

Zažijeme atmosféru Galilejského jezera, kreré přináší spojení duchovního a přírodního. Jeho břehy byly svědkem událostí, které změnily svět a stále nese tuto historickou váhu. Zároveň nabízí ohromující výhledy a klidnou atmosféru, kde se dá krásně odpočívat.

Návšívíme Jeruzalém, což je místo, kde se tvořila historie. Projdeme se starobylými uličkami a budeme nasávat duchovní atmosféru. Je to místo, kde se prolínají různé kultury a náboženství, a každý krok nabízí příležitost poznat mnoho tisíciletí historie.

Betlém je místem, kde se narodil Ježíš Kristus, a návštěva místa jeho narození Kostela Narození Páně je nesmírně silným zážitkem. Kromě toho můžete prozkoumat Staré Město s úzkými uličkami a tradiční atmosférou.

Formát cestování

Na místě vás budeme provázet my s Ondrou (nebo jen jeden z nás) a místní průvodce, abyste měli opravdu informace přímo od místního. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky. Během zájezdu budeme mít k dispozici minibus s řidičem, který nás bude vozit.
Skupinka bude maximálně do 15 osob a žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kteří jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet ve dvou hotelech a vždy bude ubytování s polopenzí, tedy snídaní a večeří. První hotel se nachází ve městě Tiberius a budeme zde první noc. Zbylé noci budeme ubytování přímo ve městě Betlém. Hotely budou odpovídat kvalitou evropským 3 hvězdičkám.

Jaké bude počasí?

Březen je ideálním měsícem na cestu do Izraele, protože ještě nezačala hlavní sezóna, ale počasí už je příjemné. Těšit se můžete na teplotou přes den okolo 20 °C.

Program cesty

1. den - TEL AVIV - JAFO - HAIFA
Odlet z Prahy bude v ranních hodinách a do Tel Avivu dorazíme okolo 15:00 místního času. Budeme tak mít ještě dostatek času tento den naplno využít. Prohlédneme si Tel Aviv, který je moderní, ale také se tu krásně snoubí historie a nová architektura. Projdeme si starobylé přístavní město Jafo a také uvidíme tří největší město v Izraeli Haifa, které se nachází na pobřeží Středozemního moře. Je to významný přístav a také důležité průmyslové a obchodní centrum. Město je známé svou různorodou kulturou, krásnými zahradami a výhledy na moře. Den zakončíme ve městě Tiberiasu, kde nás čeká ubytování a večeře.

2. den - GALILEJSKÉ JEZERO - TABGHA - KAFARNAUM
Po snídani se vydáme ke Galilejskému jezeru. V Yardenitu se dotkneme historie křestů v řece Jordán, abychom pak pokračovali přes kouzelný Tiberias a uvidíme také místo, kde se zjevila Marie Magdalena. Na Hoře blahoslavenství nás osloví dávná slova a v Tabgha spatříme magii množícího se chleba a ryb. V Kafarnaumu se zastavíme u staré synagogy a Petrova domovu, abychom v Nazaretu našli záchranu v Kostele Andělského Záchránce. A nakonec nás čekává město Betlém, kde nás čeká ubytování a večeře.

3. den - JERUZALÉM - BETLÉM

Po snídani nás očekává Staré Město Jeruzalém, které je jako otevřená kniha dějin a víry. Půjdeme po stopách minulosti, projdeme Lví Bránou, překročíme Via Dolorosa, dotkneme se Západní zdi a ponoříme se do dávných svatostánků, jako je Hora Sion, místo Poslední Večeře a Kostel Božího Hrobu. Odpoledne se přesuneme do Betléma, kde návštívíme Kostel Narození Páně.

4. den - JERUZALÉM
V Jeruzalémě začneme den na Hoře Olivetské s úchvatným výhledem na Staré Město. Projdeme důležitými svatými místy, překročíme trasu Květnicové neděle a zastavíme se u kaple Dominus Flevit. Dále se vydáme do Zahrady Getsemanské, prozkoumáme Chrámy Národů, Jeskyni Zrady a hrob Panny Marie. Návštěvu zakončíme památníkem Yad Vashem, následuje autobusová prohlídka nové části Jeruzaléma s pohledem na Kneset a Menoru.

5. den - MRTVÉ MOŘE
Po snídani vyrazíme k nejhlubšímu bodu na světě - Mrtvému moři, kde si dopřejte koupání a zasloužený odpočinek. Návštěva pevnosti Masada. Večer návrat do Betléma.

6. den - TEL-AVIV - PRAHA
Na hotelu si dáme ještě poslední snídani a budete mít ještě nějaký čas na samostatnou procházku. Pak už se vydáme na cestu na letiště odkud poletíme do Prahy. Přílet do Prahy je plánován ve večeních hodinách.

Fotky pro inspiraci

Cena zájezdu - 35 990 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Tel-Aviv
Letecká společnost EL AL. S příručním zavazadlem max. 55x40x20.

Ubytování na 5 nocí
Dvoulůžkový pokoj s polopenzí. Hotel odpovídající 3*.

Dopravu v rámci celého progamu
Minibus pouze pro naší skupinu.

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího průvodce a také místního průvodce.

Vstupné
Všechny vstupy v rámci programu.

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 5600 Kč.

Cestovní pojištění.

Kapesné (cca 150 EUR).

Kdo pro vás cestu naplánoval a kdo vás bude provázet?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Izraele?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Izraele potřeba vízum?

Ne, vízum není potřeba.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.

3. Následně vám zašleme smlouvu o zájezdu, ve které bude uvedena výše zálohy, kterou bude potřeba uhradit. Uhrazením zálohy souhlasíte se smlouvou. Doplatek zbytku částky za zájezd proběhne dle smlouvy.

4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty.

5. Užít si poznávací zájezd z Jedu do světa!

6. Kde si mohu zakoupit letenku?

Letenka s příručním zavazadlem se společností EL AL je zahrnuta v ceně zájezdu.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 10 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V březnu bude okolo 15 stupňů. Takže doporučujeme si vzít spíše oblečení do tepla a třeba lehčí bundu proti větru a raději mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo v Izraely jsou vyšší než u nás. Snídaně a večeře budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.