Jaká bude naše cesta?

Budeme obdivovat krásy města, které leží na dvou kontinentech a nasávat atmosféru orientu. Prohlédneme si nádhernou měšitu Hagia Sofia a mešitu Sultána Ahmeda. Navštívíme Grand Bazar, Egyptský trh, konečnou stanici Orient expressu, užijeme si nádherný výhled na Bospor z Galatského mostu. Po Bosporu se i projedme lodí při západu slunce a ochutnáme mnoho tureckých specialit.
Podívejte se na krátké video z Turecka, ať vidíte, co zažijete během naší 4 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Navštívíme ty největší a nejznámější mešity v Istanbulu, jako jsou Hagia Sofia, nebo Sultán Ahmed. Dále navštívíme slavné podzemní cisterny, které se po několika letech rekonstrukcí opět otevřely pro veřejnost.

Istanbul je město na dvou kontinentech. Mezi Asií a Evropou jezdí místní přes Bospor na lodích. I my se zde projedeme a to při západu slunce, kdy je zde nezapomenutelný výhled na celé centrum Istanbulu.

Užijeme si výbornou tureckou kuchyni. Výborná masa, ryby, zeleninu, pečivo, olivy, oříšky, omáčky, ale i výborný turecký čaj, tureckou zmzlinu, baklavu a další speciality, které běžně neochutnáte.

Formát cestování

Na místě vás budeme provázet my s Ondrou, protože Istanbul je naše srdečí záležitost. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina do 15 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet v malém hotelu, který se nachází přímo v historickém centru Istanbulu. Přibližně 10 minut pěšky od mešity Hagia Sofia a 10 minut od Grand Bazaru. Ubytování bude s výbornou tureckou snídaní, kterou si budeme vychutnávat na terase s výhledem na Bospor.

Jaké bude počasí?

Únor je pro návštěvu Istanbulu ideálním. měsícem. Očekáváme teploty okolo 12 - 14 stupňů a slunečno.  Takže pro poznávání města úplně ideální. Samozřejmě je potřeba se připravit na možné přeháňky.

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude po obědě a na místo tak díky změně času dorazíme ve večerních hodinách. Po příletu se pojedeme ubytovat na hotel v centru města, kde zahájíme program přípitkem s krásným výhledem na město z hotelové terasy.

Následně nás bude čekat první seznamování s Istanbulem a také s tureckou kuchyní. Zajdeme společně na první výbornou tureckou večeři, do některé z mnoha místních restaurací a následně se se zájemci projdeme večerním centrem nebo se vydáme zpět na hotel odpočinout si před následujícím zážitky nabitým dnem.

2. den

Po snídani, kterou si dáme na hotelové terase s krásným výhledem, se vydáme poznávat historickou část Istanbulu. Nebudou chybět hlavní památky, jako je proslulá Modrá mešita a Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme si k nim mnoho zajímavého. Prohlédneme si také zahrady paláce TopKapi a pak budeme pokračovat k nádraží, kde kdysi stavěl pověstný Orient Express. Tady si dáme výborný čaj nebo kávu a budeme nasávat atmosféru tohoto místa.

Pokračovat budeme po Galatském mostu, který je vždy plný rybářů a otevírají se z něj nádherné výhledy na Bospor a celé město. A protože je toto místo pověstné specialitou s názvem Balik ekmek, tedy "ryba v chlebu", tak jí zde budou moci zájemci ochutnat a během jídla si vychutnávat jeden z nejhezčích výhledů v Istanbulu. K tomu si samozřejmě dáme i turecký čaj.

Dále nás bude čekat další zajímvost Istanbulu a tou je podzemní lanovka s názvem Tunel, kterou se svezeme ke Galatské věži. Galatská věž je dominantou města a proto z ní budete mít nádherný výhled na celé město.

Společný program zakončíme na nejznámější istanbulské ulici Istikali, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Protože toto místo je jako stvořené k nákupům, tak si zde dáme volno a pak se společně vrátíme zpět k hotelu. Večer můžeme zakončit večeří v některé z místních výborných restaurací.

3. den

Po snídani se projdeme Grand Bazarem, což je největší tržiště světa a koupíte tu opravdu cokoliv. Dále naše kroky povedou k Sulejmanově mešitě, což je jedna z největších mešit v Istanbulu. Po její násvětě si zajdeme na něco dobrého nebo třeba jen pravý turecký čaj do blízké restaurace, která je pověstná svým nádherných výhledem na celé město a také možností udělat si nádhernou fotku při krmení racků.

Pak se vydáme na projížďku lodí po Bosporu, díky čemuž zavítáme i do Asie a během plavby si budeme užívat nádherných výhledů na celé město. Poté se projdeme Egyptským bazarem, kde budete mít možnost ochutnat spoustu druhů výborných oříšků, oliv a sladkostí, které vám místní prodejci s radostí nabídnou .

Zbytek dne vás bude čekat volný program během kterého si můžete užívat město podle svého nebo případně navštívit turecké lázně - hammam, což moc doporučujeme.

4. den

Ráno si dáme v klidu poslední snídani s výhledem na město a pak už se společně vydáme na letiště. Odlet je naplnánovaný okolo oběda, takže do Prahy dorazíte v podvečer.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 16 990 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Istanbul
Letecká společnost Turkish airlines. S příručním zavazadlem do 8 kg.

Ubytování na 3 noci
Dvoulůžkový pokoj se snídaní.

Doprava během zájezdu
Transfer z/na letiště.

Služby průvodce
Doprovod průvodce dle programu.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Vstupné do památek
Galatská věž 150 Kč, Yerebatan 300 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 3000 Kč.

Cestovní pojištění.

Kapesné (cca 100 EUR).

Kdo pro vás cestu naplánoval a kdo vás bude provázet?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Istanbulu?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Turecka potřeba vízum?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.

3. Následně vám zašleme smlouvu o zájezdu, ve které bude uvedena výše zálohy, kterou bude potřeba uhradit. Uhrazením zálohy souhlasíte se smlouvou. Doplatek zbytku částky za zájezd proběhne dle smlouvy.

4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty.

5. Užít si poznávací zájezd z Jedu do světa!

6. Kde si mohu zakoupit letenku?

Letenka s příručním zavazadlem se společností Turkish airlines je zahrnuta v ceně zájezdu.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 8 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V únoru bude okolo 12 stupňů. Takže doporučujeme si vzít nějakou bundu proti větru a mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Turecku jsou podobné jako u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 100 EUR/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.