Jaká bude naše cesta?

Budeme objevovat krásy Istanbulu, kde se snoubí bohatá historie a pulzující moderní život, navštívíte památky jako je Hagia Sophia a Modrá mešita. Pak budeme pokračovat do tajemné Kappadokie, kde vás okouzlí jedinečné skalní útvary a zažijte let balonem nad nádhernou krajinou. Závěrem si užijte slunečné pláže Antalye, kde si můžete odpočinout a načerpat nové síly. Tento zájezd vám nabízí kombinaci kulturních zážitků, přírodních krás a zaslouženého odpočinku.
Podívejte se na krátké video z Turecka, ať vidíte, co zažijete během naší 6 denní cesty!

Kam pojedeme a co zažijeme?

Navštívíme ty největší a nejznámější mešity v Istanbulu, jako jsou Hagia Sofia, nebo Sultán Ahmed. Dále navštívíme slavné podzemní cisterny, které se po několika letech rekonstrukcí opět otevřely pro veřejnost.

Let balónem nad surrealistickou krajinu plnou skalních útvarů a údolí v Kappadokii je zážitek na celý život. Budeme tu také prozkoumávat starobylá podzemní města a kláštery vytesané do přímo do skal.

Ochutnáme výbornou místní kuchyni, která je plná hovězího a skopového masa. Na své si příjdou i milovníci sladkého, protože Turecko má opravdu výborné sladkosti. Místní baklava nemá chybu a určitě si jí zamilujete.

Formát cestování

Už z Prahy vás doprovodí průvodkyně Iva, která s vámi bude po celou dobu zájezdu. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina do 17 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet dvě noci v Istanbulu a dvě noci v Göreme, což je nejblíže Kappadokii a poslední dvě noci budeme v hotelu v Antályi. Všechny hotely jsou minimálně 3*. Ubytování je se snídaní a hotely jsou vždy vybírány, aby byly co nejblíže centru nebo MHD. Přesné názvy hotelů budou upřesněny přihlášeným klientům.

Jaké bude počasí?

Květen je pro návštěvu Turecka ideálním. měsícem. Očekáváme teploty okolo 20 stupňů a slunečno.  Takže pro poznávání města úplně ideální. Nemusíte mít ještě strach z velkých veder jako v hlavní sezóně.

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude po obědě a na místo tak díky změně času dorazíme ve odpoledních/večerních hodinách v závislosti na letovém řádu. Po příletu se pojedeme ubytovat na hotel v centru města, kde zahájíme program přípitkem s krásným výhledem na město z hotelové terasy.

Následně nás bude čekat první seznamování s Istanbulem a také s tureckou kuchyní. Zajdeme společně na první výbornou tureckou večeři, do některé z mnoha místních restaurací a následně se se zájemci projdeme večerním centrem nebo se vydáme zpět na hotel odpočinout si před následujícím zážitky nabitým dnem.

2. den

Po snídani, kterou si dáme na hotelové terase s krásným výhledem, se vydáme poznávat historickou část Istanbulu. Nebudou chybět hlavní památky, jako je proslulá Modrá mešita a Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme si k nim mnoho zajímavého. Prohlédneme si také zahrady paláce TopKapi a pak budeme pokračovat k nádraží, kde kdysi stavěl pověstný Orient Express. Tady si dáme výborný čaj nebo kávu a budeme nasávat atmosféru tohoto místa.

Pokračovat budeme po Galatském mostu, který je vždy plný rybářů a otevírají se z něj nádherné výhledy na Bospor a celé město. A protože je toto místo pověstné specialitou s názvem Balik ekmek, tedy "ryba v chlebu", tak jí zde budou moci zájemci ochutnat a během jídla si vychutnávat jeden z nejhezčích výhledů v Istanbulu. K tomu si samozřejmě dáme i turecký čaj.

Dále nás bude čekat další zajímvost Istanbulu a tou je podzemní lanovka s názvem Tunel, kterou se svezeme ke Galatské věži. Galatská věž je dominantou města a proto z ní budete mít nádherný výhled na celé město.

Společný program zakončíme na nejznámější istanbulské ulici Istikal, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Protože toto místo je jako stvořené k nákupům, tak si zde dáme volno a pak se společně vrátíme zpět k hotelu. Večer můžeme zakončit večeří v některé z místních výborných restaurací.

3. den

Po snídani se projdeme Grand Bazarem, což je největší tržiště světa a koupíte tu opravdu cokoliv. Dále naše kroky povedou k Sulejmanově mešitě, což je jedna z největších mešit v Istanbulu. Po její násvětě si zajdeme na něco dobrého nebo třeba jen pravý turecký čaj do blízké restaurace, která je pověstná svým nádherných výhledem na celé město a také možností udělat si nádhernou fotku při krmení racků.

Během dne navštívíme také krásné istanbulské cisterny Yerebatan, kde budeme odbivovat nádherný podzemní svět, který možná znáte z knihy Šifra mistra Leonarda. Cisterny prošli před několika měsící rozsáhlou rekonstrukcí a jsou tak teď ještě hezčí než předtím.

Pak se vydáme na projížďku lodí po Bosporu, díky čemuž zavítáme i do Asie a během plavby si budeme užívat nádherných výhledů na celé město. Poté se projdeme Egyptským bazarem, kde budete mít možnost ochutnat spoustu druhů výborných oříšků, oliv a sladkostí, které vám místní prodejci s radostí nabídnou .

Zbytek dne vás bude čekat volný program během kterého si můžete užívat město podle svého nebo případně navštívit turecké lázně - hammam, což moc doporučujeme.

4. den

V ranních hodinách nás bude čekat cesta na letiště a poté odlet z Istanbulu do města Kayseri, což je nejbližší letiště při návštěvě Kappadokie. Z letiště nás bude čekat ještě asi hodinová cesta přímo do Goreme, což je nejstrategičtější místo pro pozorování místní krásné krajiny a také létajících balónů.

Po ubytování se vydáme na prohlídku městečka a zájemci si můžou dát na oběd místní specialitu, což je kebab podávaný v hliněném džbánu nebo ochutnat místní víno.

Večer mohou zájemci absolvovat jízdu na čtyřkolkách (za poplatek na místě - není zahrnuto v dopravě ani našich službách) po místní krajině, což vám dá skvělou možnost si prohlédnout co nejvíce z tohoto nádherného místa a na konci budeme pozorovat západ slunce. Nebo je možné si projít nejznámnější údolí - údolí lásky pěšky. V tomto údolí jsou ty nejnámnější skalní útvary ve tvaru penisů- proto údolí lásky.

5. den

V brzkých ranních hodinách nás čeká ten nejhezčí zážitek v Kappadokii a to let balónem při východu slunce (cena za let balónem je cca 150 EUR za osobu a není v ceně zájezdu). Jedná se opravdu o nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat celý život. Na let vyrazíme již brzy ráno a budeme moci pozorovat, jak se náš balón bude chystat ke vzletu. Následně se s námi vznese do oblak a my budeme moci pozorovat všechny krásy tohoto místa z ptačí perspektivy. Uvidíme také spoustu jiných balónů, což vytváří tu dobře známou vizitku Kappadokie. Ve vzduchu budeme sledovat, jak pomalu vychází slunce nad krajinou.

Na konci letu vás čeká přípitek a také obdržíte diplom za absolvování letu, který vám bude navždy připomínat tento den.

Zbytek dne bude volný program - můžete se vydat na projížďku na koních po místní krajině nebo na procházku některým z místních nádehrných údolí.

6. den

Přesuneme na letiště v Kayseri odkud se vydáme s přestupem v Istanbulu zpět do Prahy. Přesné časy odletů a příletů budou upřesněny. 

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 29 990 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Istanbul
Letecká společnost Turkish airlines. S příručním zavazadlem do 8 kg.

Zpáteční letenka Istanbul - Kayseri
Letecká společnost Turkish airlines. S příručním zavazadlem do 8 kg a odbaveným zavazadlem do 23 kg.

Ubytování na 5 nocí v 3* hotelu
Dvoulůžkový pokoj se snídaní. 3x Istanbul, 2x Goreme

Doprava během zájezdu
Veškeré přesuny v rámci programu - minibus pro naší skupinu.

Služby průvodce
Doprovod průvodce dle programu.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.

Cestovatelské tričko
Tričko s přesnou trasou vaší dovolené na památku.


Cena nezahrnuje:

Vstupné do památek
Galatská věž 150 Kč, Yerebatan 400 Kč, Hagia Sophia 590 Kč

Let balónem v Kappadokii
(Cena za osobu cca 150 EUR)

Výdaje na MHD a další stravování
(V ceně zájezdu jsou pouze snídaně)

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 3500 Kč.

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Kapesné (cca 150 EUR).

Chcete s námi jet do Turecka?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Kdo pro vás cestu naplánoval a bude vás provázet?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Turecka potřeba vízum?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:


1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!

6. S jakou leteckou společností poletíme?

Letenka s příručním zavazadlem se společností Turkish airlines je zahrnuta v ceně zájezdu.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 8 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 a k tomu malé osobní zavazadlo (batoh nebo kabelka).

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V květnu bude okolo 20 stupňů. Takže doporučujeme si vzít nějakou lehčí bundu pro případ deště, ale jinak není nic extra třeba. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku. V Kappadokii může být trochu chladněji, takže vezměte i nějaké teplejší oblečení, hlavně na večer.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Turecku jsou podobné jako u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 EUR/osoba. Pokud plánujete let balónem v Kappadokii, tak ještě cca 150 EUR navíc.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.