Jaká bude naše cesta?

Při naší cestě navšívíte ty nejkrásnější a nejznámější místa Arménie. Poznáme samotné hlavní město, ochutnáme výborný koňak Ararat a také místní vyhlášené víno.

Budeme si uživat výhledy na posvátnou horu Ararat a poznávat okolí Jerevanu v malé skupině cestovatelů. Nebude chybět ochutnávání místních specialit a poznávání zdejší nádherné přírody, klášterů a chrámů.

Kam pojedeme a co uvidíme?

Budeme mít možnost uživat si výhledu na bájnou horu Ararat přímo z centra Jerevanu, který si celý projdeme a ochutnáme zde mnoho místních specialit

Navštívíme místní tržnici, kde zdarma ochutnáte mnoho výborných místních produktů, které jste téměř jistě nikdy neviděli, ani neochutnali. Co vám zachutná, tak si můžete zakoupit domů.

Navštívíme mnoho nádherných chrámů a klášterů. Samozřejmě nevynecháme ani jeden z nejznámějších Khor Virap s výhledem na horu Ararat.

Formát cestování

Na místě nás bude provázet místní průvodce a budeme cestovat každý den na výlety v okolí Jerevanu. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina do 15 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Program cesty

1. den

Do Jerevanu poletíme přímým letem z Vídně, takže se setkáme na letišti před odletem, abychom se společně seznámili a prošli odbavení a vše společně. S některými z Vás se setkáme už v Praze odkud se vydáme do Vídně autobusem.

Odlétat budeme ve večerních hodinách a let do Jerevanu bude trvat necelé čtyři hodiny, takže na místě dorazíme až večer a hned po příletu se pojedeme ubytovat na hotel. V závislosti na čase příletu se buď vydáme ještě na večeři nebo už budeme jen odpočívat, abychom měli energii na poznávání následující den.

2. den

Po snídani se vydáme na pěší prohlídku centra města, kdy si prohlédneme to nejkrásnější z města.

Naše poznávání začne v jedné z nejstarších částí města s názvem "Kond", což znamená dlouhý kopec. Dříve to byla vzkvétající čtvrť hlavního města. Kond byl postaven v 17. století pod perským vedením, a to je důvod, proč některé z jeho polorozpadlých staveb představují jedinečné islámské architektonické prvky. Je považován za součást národní identity arménských i íránských národů. Podle "Jerevanského projektu" se plánuje rekonstrukce Kond a vytvoření atraktivní turistické destinace s mnoha obchody, restauracemi a galeriemi.

Projdeme "tunelem času" a za 20 minut se objevíme na místě s názvem "Jerevanská dětská železnice", které je v arménštině známé jako Mankakan Erkatughi. Je to sovětský zábavní park, který se nachází v kaňonu řeky Hrazdan. Také zde prozkoumáme staré vlakové nádraží, stavby postavené v sovětském stylu, čistou přírodu a zaposloucháme se do zvuku tekoucí řeky. V létě zde starci tráví den rybařením a děti plaváním daleko od každodenní rutiny.

Naše procházka bude pokračovat směrem ke kostelu sv. Sargise, dalšího mistrovského díla, které představuje typickou duchovní arménskou atmosféru. První vjem z tohoto kostela je vůně svíček a olejů. Pokud budeme mít štěstí, můžeme být dokonce svědky tradiční arménské svatby v kostele, protože téměř každý den se zde oddávají páry z celé Arménie. Sv. Sargis neboli arménský Valentýn je svatým všech milenců, proto od něj mnoho zamilovaných chce získat požehnání. Velmi strategická poloha mu navíc dává možnost obdarovat návštěvníky nádherným panoramatickým výhledem na řeku a panoráma města. Hned je možné spatřit Jerevanskou pevnost z 16. století a legendární továrnu na brandy Ararat.

V neposlední řadě projdeme klasický sovětský bazar s názvem "Uzavřený trh" (Pak Shuka), který byl postaven v roce 1952. Přestože se z něj stal moderní trh, jeho exteriér zůstal nedotčen. Nakonec přejdeme od křesťanské kultury k perské mešitě známé jako "Modrá mešita" s její působivou zahradou. Tato budova je jednou z mála islámských staveb v Arménii.

Po skončení prohlídky Vás bude čekat volný program na nákupy nebo samostatné poznávání města.

3. den

Po snídaní se vydáme k Chrámu Garni, což je jediný kompletně zrestaurovaný pohanský chrám v Arménii.
Cestou si uděláme zastávku u Charentsova oblouku, odkud se za příznivého počasí otevírá nádherný výhled
na horu Ararat. Garni je známé pro své ovoce a lahodnou pramenitou vodu. My se tu také naobědváme a vyzkoušíme si výrobu tradičního arménského chleba.

Pak budeme pokračovat do kláštera Geghard, který je vytesaný ve skále a je fantastickým příkladen středověké arménské architektury (XII-XIII století) a také součástí světového dědictví UNESCO.

Vydáme se také k jezeru Sevan, což je největší jezero Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Krásy jezera budeme obdivovat i na vyhlídce od kláštera Sevan, který se nachází na poloostrově, odkud je krásný výhled na jezero a okolní hory a sám klášter je opravdu nádherný.

4. den

Ráno se vydáme zajištěným mikrobusem poznávat další část Arménie. Začneme klášterem Khor Virap, ze kterého se otevírá jeden z nejúžasnějších výhledů na biblickou horu Ararat. Poté budeme pokračovat na jih, do vinařského centra Arménie - oblasti Areni. Zde navštívíme jedno z mnoha místních vinařství a ochutnáme víno ze stejnojmenné odrůdy.

Poslední zastávka bude u kláštera Noravank, jednoho z nejkrásnějších středověkých mistrovských děl v zemi, který je obklopený útesy.

Poté se již vydáme přímo k místnímu vinaři Arturovi, u kterého nás bude čekat výborná závěrečná večeře plná místních dobrot jako jsou šašliky dělané přímo ve speciální peci tandor nebo výborné saláty, domácí chléb a ještě mnoho dalšího. K tomu samozřejmě místní víno a pálenka.

5. den

Tento den je určen pouze ke zpáteční cestě. Program bude upřesněn dle letového řádu.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 29 990 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Vídeň - Jerevan

Letecká společnost Wizzair. S dvěma příručními zavazadli do 10 kg. Rozměr zavazadla 55x40x20 (kufřík) a k tomu malé zavazadlo.

Ubytování na 4 noci

Dvoulůžkový pokoj na 3* hotelu v centru Jerevanu se snídaní.

Doprava během zájezdu

Transfer z/na letiště v Jerevanu.
Doprava v rámci výletů dle programu.

Služby průvodce

Doprovod průvodce dle programu.

Záverečná večeře u Artura

Výborná večeře plná tradiční kuchyně a vína.

Pojištění záruky

100% pojištění záruky proti úpadku CK


Cena nezahrnuje:

Vstupné do památek

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 2500 Kč.

Cestovní pojištění

Kapesné (cca 3000 Kč)

Dopravu do Vídně

Kdo pro vás cestu naplánoval a připravil?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Arménie?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Arménie potřeba vízum?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.

3. Buď sami nebo s naší pomocí si zakoupíte letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platba za zbytek zájezdu proběhne cca měsíc před cestou.

4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty.

5. Užít si poznávací zájezd z Jedu do světa!

6. Kde si mohu zakoupit letenku?

Letenky do Arménie a zpět si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám rádi pomůžeme. Jedná se o leteckou společnost Wizzair.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu není letenka, ale zajištuje si jí každý sám. Nicméně doporučujeme cestovat pouze s  příručním zavazadlem do letadla. Buď můžete zvolit základní malé zavazadlo o rozměrech maximálně 40 x 30 x 20 cm, které nesmí být na kolečkách. Nebo si připlatíte za kufřík na kolečkách.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V květnu je už v Arménii teplo. Tím, že ale budeme i v horách, kde bude chladněji, takže doporučujeme i nějakou lehčí bundu proti větru a raději mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy jsou v Arménii nižší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 2500 Kč/osoba. Na místo si vezměte eura nebo dolary a ty zde vyměníte na místní měnu nebo můžete častokrát platit kartou.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jeduedosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.