Jaká bude naše cesta?

Při naší cestě navštívíte ty nejkrásnější a nejznámější místa Gruzie. Poznáte samotné hlavní město Tbilisi, ochutnáte místní vyhlášené víno a dozvíte se o jeho speciální přípravě.

Budete si užívat výbornou kuchyni se spoustou nových chutí, krásnou přírodu a to vše v malé přátelské skupině.

Co zažijeme a co uvidíme?

Zažijete absolutní relax v sirných lázních, což je zajímavost, kterou najdete jenom v Tbilisi a nabídne vám možnost po náročném dni si krásně odpočinout.

Projdete si nádherné jeskynní klášterní město Uplisciche, které bylo založeno v 6. století př.n.l. a historie tu na vás bude dýchat na každém kroku.

Ochutnáte mnoho místních specialit a to nejen z jídla, ale i z pití. Výborné gruzínské víno patří k místní kultuře a jsme si jistí, že i vám zachutná.

Formát cestování

Během cesty vás bude provázet Lucie s Ondrou a na místě nás na některých výletech bude provázet také místní průvodce. Během poznávání budeme hodně ochutnávat místní speciality, takže nás čekají skvělé gastronomické zážitky a každodenní exkurze a pěší procházky po památkách. Skupina bude maximálně do 15 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy v pozdních večerních hodinách do Kutaisi přímým letem. Přílet do Gruzie bude v noci, takže z letiště zamíříme rovnou na hotel se ubytovat, abyste měli čas si odpočinout na poznávání, které vás čeká další den.

2. den

Ráno se vydáme směrem do Tbilisi, které bude pro několik dalších dní naším domovem. Po cestě nás čeká mnoho zajímavých míst. Nejdříve n
avštívíme nádherné jeskynní klášterní město Uplisciche, které bylo založeno v 6. století př.n.l. V průběhu vývoje celého města zde vzniklo více než 700 jeskyní a to jak obytných, tak i výrobních a skladovacích. Město bylo rovněž opatřeno propracovaným systémem kanálků na přivádění dešťové vody. Je zde nádherný výhled a celé místo vás nadchne.

Další zastávka bude ve městě Gori, kde můžou zájemci navštívit muzeum zasvěcené životu J. V. Stalina a také jeho rodný dům a osobní vagón, kterým se pohyboval po Rusku během války. Pokud o návštěvu nebudete mít zájem, tak je možnost si projít město a nebo dát něco dobrého v blízké kavárně.

Následně již dorazíme do Tbilisi, kde se ubytujeme a dáme si chvíli na odpočinek. Den zakončíme v gruzínské restauraci, kde můžete ochutnat to nejlepší z tradiční místní kuchyně jako chačapuri nebo chinkali a třeba si i zatančit.

3. den

Po snídani se vydáme na pěší prohlídku centra Tbilisi. Začneme projížďkou metrem, které je v Tbilisi už od 60. let minulého století. Dojedeme na ulici Rustaveli, která je považována za hlavní třídu města. Dojdeme k Náměstí svobody a poslechneme si hrací hodiny na Hodinové věži, která patří v místnímu loutkovému divadlu. Prohlédneme si i moderní část města v čele s Mostem Míru a Parkem Rike.
Odtud se také vydáme moderní kabinkovou lanovkou k pevnosti Narikale, která byla postavena už ve 4. století a otevře se nám z ní nádherný pohled na celé město. Dojdeme až k obrovské soše Kartlis Deda, neboli Matka Gruzie, která vás ohromí svou velikostí. Dolů se buď projdeme nebo opět svezeme lanovkou.
Během prohlídky si samozřejmě uděláme také pauzu na oběd ve výborné místní restauraci, kde si nejen odpočineme, ale ještě k tomu výborně pochutnáme.

Po skončení společného programu určitě doporučujeme navštívit sirné lázně, což je zajímavost tohoto města a nabídne vám možnost po náročném dni si krásně odpočinout. Předpokládáme, že většina skupiny se pro návštěvu rozhodne, proto půjdeme společně a ti z vás co se rozhodnou lázně vynechat budou mít o to více času na nakupování a samostatné prohlížení města.

4. den

Ráno se vydáme zajištěným mikrobusem do oblasti Kachetie, což je nejvýchodnější region Gruzie, a proto se tu nejvíce daří pěstování vína. Během dne nás čekají nádherné výhledy na krajinu, ale také hodně ochutnávání a to nejen vína. Během cesty totiž navštívíme hned několik zajímavých míst. První bude zastávka na čurčchelu, což je snad nejtypičtější gruzínská sladkost. Budete moci ochutnat, ale také uvidíte,  jak se přímo připravuje. Další, co ochutnáte bude tradiční gruzínský chléb Puri a budete si ho moci přímo sami "nalepit" do pece.
Navštívíme také výletní městečko Sighnaghi, kterému se přezdívá město lásky, protože se tu můžete nechat okamžitě oddat (Podobně jako ve Vegas. Pokud to plánujete, tak si nezapomeňte s sebou doklady na tento výlet.). Je také plné romantických uliček a jako stvořené pro nasávání atmosféry. Město je také známé pro svoje opevnění, protože zeď která se tu zachovala je hned po té čínské nejdelší na světě. My si budeme moci po opevnění procházet a udělat si spoustu krásných fotek okolní krajiny.

Nebudou samozřejmě chybět ani ochutnávky vína, takže během dne navštívíme hned dva vinohrady, kde budete moci ochutnat a případně si i zakoupit pravá gruzínská vína a zároveň se o nich mnoho zajímavého dozvědět.
Protože se bude jednat o náš poslední společný večer, tak ho zakončíme v jedné z vinoték na výborné gruzínské večeři, kterou budete mít v ceně výletu a v rámci večeře ochutnáte spoustu tradičních gruzínských jídel a také vína.
Konec společného programu a návrat na hotel bude ve večerních hodinách.

5. den

Ráno se vydáme směrem do města Kutaisi, odkud nás čeká odlet zpět do Prahy. Po cestě se podíváme do města Mccheta, které je jedním z nejstarších měst v Gruzii a najdete tady krásnou katedrálu Sveticchoveli a klášter Džvari ze 6. století. Také je tu možnost ochutnat vinnou zmrzlinu, což je specialita tohoto místa a navštívit spoustu obchůdků.
Před příjezdem na letiště nás ještě bude čekat zastávka na občerstvení, kde budete mít také možnost si koupit nějakou svačinu na letiště a do letadla.

V odpoledních hodinách nás čeká odlet přímým letem zpět do Prahy.

Fotky z minulých cest

Cena zájezdu - 22 500 Kč

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování na 4 noci

Dvoulůžkový pokoj - 3* hotel se snídaní (1x Kutaisi, 3x Tbilisi).

Zpáteční letenka Praha - Kutaisi

Letecká společnost Wizzair. S dvěma příručními zavazadli do 10 kg.
Rozměr zavazadla 55x40x20 (kufřík) a k tomu malé zavazadlo.

Doprava během zájezdu

Transfer z/na letiště v Kutaisi.
Doprava v rámci výletů dle programu.

Služby průvodce

Doprovod průvodce dle programu.

Večeře s degustací ve vinařství

Závěrečná večeře plná tradičních dobrot a vína.

Pojištění záruky

100% pojištění záruky proti úpadku CK

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené.

Manuál dovolené
Manuál k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.


Cena nezahrnuje:

Vstupné do památek

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 3000 Kč.

Cestovní pojištění

Kapesné (cca 3000 Kč)

Kdo pro vás cestu naplánoval a připravil?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Gruzie?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojištovny Slavia.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.
4. Nemáme zatím ani jednoho nespokojeného klienta.

4. Je do Gruzie potřeba vízum?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.

3. Buď sami nebo s naší pomocí si zakoupíte letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platba za zbytek zájezdu proběhne cca měsíc před cestou.

4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty.

5. Užít si poznávací zájezd z Jedu do světa!

6. Kde si mohu zakoupit letenku?

Letenky jsou již zahrnuty v ceně zájezdu.

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s dvěma příručními zavazadli do letadla. Jedno malé zavazadlo o rozměrech maximálně 40 x 30 x 20 cm, které nesmí být na kolečkách a k tomu klasický příruční kufřík také do 10 kg.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V říjnu je ještě v Gruzii teplo. Tím, že ale budeme i v horách, kde bude chladněji, takže doporučujeme i nějakou lehčí bundu proti větru a raději mikinu. Pro všechny případy určitě deštník nebo pláštěnku.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy jsou v Gruzii nižší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 2500 Kč/osoba. Na místo si vezměte eura nebo dolary a ty zde vyměníte na místní měnu nebo můžete častokrát platit kartou.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jeduedosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.