Jaká bude naše cesta?

Během pár dní se můžete těšit na nezapomenutelný zážitek při prohlídce Akropole, kde se setkáte s majestátním Pantheonem a krásnými panoramatickými výhledy na město. Athény Vás nadchnou, protože je to místo kde minulost ožívá a dobrodružství začíná!

Co zažijeme a ochutnáme?

Pojedeme se podívat na pláž, kde budou mít ti odvážnější možnost se vykoupat nebo se můžete jen kochat nádherně čistou vodou a užívat si šumění moře. Teplota vody je v listopadu okolo 20 stupňů.

Budeme si užívat výhled na večerní Athény s Akropolí z vrcholu Lykavittos, kam se svezeme lanovkou. Navíc je na vrcholu Lykavittos a na vrcholu je  kouzelný malý kostelíček Sv. Jiří.

Ochutnáme tradiční řecké speciality jako souvlaki (šťavnaté kousky grilovaného masa servírované s čerstvým chlebem a tzatziki) nebo musaku (specialita s bramborami, baklažány, mletým masem a bešamelovou omáčkou).

Formát cestování

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a pěší procházky po památkách. Skupina maximálně 15-17 osob. Budeme využívat MHD. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě. Bude vás doprovázet již z Prahy skvělá průvodkyně Iva.

Kde budeme ubytování?

Během naší cesty budeme bydlet v hotelu 3* se snídaní v pěší vzdálenosti od zastávky metra nebo halvních památek. Poblíž hotelu se také nachází obchůdky a restaurace. 

Jaké bude počasí?

Průměrná teplota se pohybuje okolo 17 °C a občas se teploty vyšplhají na 25 °C, což je naprosto ideální počasí k poznávání města a prohlídkám památek.

Program cesty

1. den

Setkání před odletem s průvodkyní Ivou na letišti v Praze a pak již budete celou cestu pokračovat společně. Iva vás bude doprovázet až do návratu do Prahy. Přesný čas odletu bude upřesněn v závislosti na letecké společnosti.

Z letiště se vydáte metrem na hotel, kde se ubytujete. Následně se vydáte prozkoumat blízké okolí hotelu a také si zajdete na nějakou dobrou místní večeři, při které nesmí chybět víno a meze.

2. den

Po snídani navštívíme historické centrum Atén. Projdeme se po Akropoli (zapsána do seznamu UNESCO), kde uvidíme monumentální vstupní bránu - Propylaje, impozantní Pantheon - chrám bohyně Atény, a Erechteion - chrám, u kterého se podle legendy odehrál souboj mezi Aténou a Poseidónem o vládu nad městem. Z Akropole si můžeme vychutnat úchvatné panoramatické výhledy na Diův chrám, Panaténský stadion, antické divadlo Heroda Attica a Dionýsosovo divadlo, nejstarší antické divadlo v Aténách.

Zajdeme se také podívat k pláži, kde bude možnost vyzkoušet teplotu vody a případně se i vykoupat.

K večeru se vydáte lanovkou na vrcholek Lykavittos, na kterém se nachází malý kostel Sv. Jiří a je odsud nádherný výhled na večerní město.

3. den

Ráno začneme na úžasném Kerameikosu, starověkém hřbitově Athén, kde se ponoříme do historie a obdivujeme nádherně zdobené hrobky a náhrobky. Poté se vydáme na výšlap na Filopapou, kde nás čeká úžasný výhled na celé město Athény a Akropoli s Parthenonem.

Po výstupu si dopřejeme oběd v tradičním řecké restauraci s autentickými specialitami, jako je souvlaki nebo musaka.

Po obědě se vydáme do Muzea Akropolis, kde se ponoříme do bohatého světa antických umění a artefaktů, včetně mnoha artefaktů ze slavné Akropole. Poté se projdeme atmosférickou čtvrtí Plaka, kde navštívíme Muzeum Plaka a prozkoumáme její bohatou historii a tradiční řecké řemeslné výrobky. Náš den zakončíme návštěvou náměstí Syntagma, kde se můžeme kochat na večerních osvětlených budovách a pozorovat střídání stráží u Hrobky neznámého vojína.

4. den

Po snídani se vydáme opět metrem směrem k letišti.

Odlet zpět do Prahy v ranních/dopoledních hodinách.

Fotky z poslední cesty

Cena - 19500

Níže najdete podrobně rozepsáno, co je zahrnuto v ceně tohoto zájezdu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha - Athény
Letecká společnost Aegean.
S příručním zavazadlem do 8
kg.

Ubytování na 3 noci
Dvoulůžkový pokoj se snídaní. Hotel 3*.

Transfer z/na letiště
Metrem nebo jiným prostředkem MHD.

Služby průvodce
Doprovod česky mluvícího průvodce dle programu.

Cestovatelské tričko
S přesnou trasou vaší dovolené (v bílé barvě)

Manuál dovolené
Online "návod" k vaší dovolené. Zajímavosti o destinaci a slovníček.

Pojištění záruky
100% pojištění záruky proti úpadku CK.


Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 2500 Kč.

Cestovní pojištění.

Náklady na MHD (kromě cesty z/na letiště)

Kapesné (cca 150 EUR).

Vstupné
(Akropole 10 EUR, lanovka 10 EUR, Muzeum akropolis 10 EUR)

Kdo pro vás cestu naplánoval?

Mgr. Lucie Vinterová
Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo vás bude provázet?

Iva Poulíčková

Jsme velice rádi, že vás bude provádět právě Iva. Jako průvodkyně pracuje už hodně dlouho a dělá to srdcem stejně jako my.

Iva je aktuálně na mateřské dovolené se dvěma malými princeznami, ale jednou začas si od nich odběhne průvodcovat. Není tedy unavenou průvodkyní, která jezdí každý týden na jinou poznávačku, ale je to člověk, který si tu práci užívá a dává jí všechno, protože cestování miluje a poznávání nových míst jí dělá šťastnou.

Řecko má už opravdu velmi dobře prochozený a dozvíte se od ní spoustu zajímavých informací a taky typů, kam vyrazit. Stejně jako my ráda ochutnávámí místní kuchyni, takže vám poradí kam zajít na něco dobrého a co určitě musíte ochutnat.

Chcete s námi jet do Athén?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Otázky a odpovědi

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi?

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Jsme řádně pojištěni proti úpadu CK u pojišťovny Slavie.
2. O vysoké úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.
3. Máme dlouhodobou praxi v pořádání dovolených.

4. Je do Řecka potřeba vízum?

Ne, vízum není potřeba.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit zájezd?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků:

1. Prostudujte si popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.

2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a případně Vám rádi po telefonu nebo emailem zodpovíme všechny vaše otázky.

3. Pokud se rozhodnete, že chcete jet, tak vám zašleme smlouvu o zájezdu k podpisu a také informace k uhrazení zálohy za zájezd.

4. Měsíc před cestou od nás obdržíte pokyny k vaší dovolené a slovníček cestovatele. Cca 10 dní před cestou se také můžete přidat do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy zájezdu.

5. Těšit se a užít si poznávací zájezd s Jedu do světa!

7. Kdy a kde se všichni potkáme?

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty.

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si mohu vzít zavazadlo?

V ceně tohoto zájezdu je letenka s příručním zavazadlem do 8 kg o rozměrech maximálně 55x45x25 na kolečkách.

9. Jaké bude počasí? Jaké si vzít oblečení?

V listopadu je v Athénách teplo, takže žádné teplé oblečení není potřeba. Snad jen pro jistotu deštník, kdyby přece jen nějaká ta letní přeháňka přišla.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy v Londýně jsou vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře a pak útrata za suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje cca 150 GBP/osoba.

11. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

12. Program se mi líbí, ale mám ještě další otázky. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 neno napíšete email na info@jedudosveta.cz.

Máte jakékoliv otázky tykající se cesty?
Zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme.